Festyn przy parafii – jak zrobić to dobrze?

2021-05-22T20:44:03+02:0022 maja 2021|Agencja Eventowa, Organizacja koncertów|

Festyny parafialne najczęściej wiążą się z możliwością uzyskania odpustu w związku ze spełnieniem określonych warunków. Trzeba jednak oddzielić sakralność tego wydarzenia od jej ziemskiej celebracji, dlatego najlepiej, aby odbył się on w ogrodzie parafialnym lub terenie, który do niej należy, a jednak jest oddalony od budynku Kościoła.

Jakie atrakcje mogą być przewidziane na tego typu festyn?

Zasadniczo, nie ma ograniczeń w tym zakresie! Jak każdy festyn ma jedną wspólną cechę – rodzinność. Zatem wszelkie możliwe atrakcje i przewidziany program muszą być połączone z możliwością przeżywania ich kolektywnie, a więc – z najbliższymi. Zatem konkretny rozkład grafiku takiego wydarzenia jest zależny od konwencji i wyobraźni organizatorów. My najbardziej polecamy:

– dmuchany zamek – bo kto nie lubi skakać i zjeżdżać na zjeżdżalni?

– scenę i występy lokalnych artystów – małych i dużych,

– przybocznego grilla i zimną płytę,

–  konkursy dla najmłodszych w tym tor przeszkód

– warsztaty – artystyczne, krawieckie, ekologiczne, do wyboru do koloru,

– wykład na temat dostosowany do publiczności – może nawiązywać do aktualnych wydarzeń medycznych lub politycznych, albo opowiedzieć ciekawą historię, sięgającą średniowiecza, lub nauczyć, jak w prosty sposób przyrządzić ciekawe danie.

Dlaczego warto kultywować wydarzenia o charakterze rodzinnym?

– jest to dobry moment na poznanie nowych znajomych i nawiązanie przyjaźni przez dzieci,

– doświadczenie pokazuje, że człowiek lubi przebywać na świeżym powietrzu, a dodatkowo jest to korzystne dla zdrowia, dlatego należy spędzać na nim jak najwięcej czasu,

– oprócz charakteru wypoczynkowego, kładzie też akcent na edukację i kształcenie, dzięki temu można łączyć przyjemne z pożytecznym,

Zaufajcie naszej firmie, a zorganizujemy festyn na najwyższym poziomie. Na pewno nikt nie będzie się nudził, każdy znajdzie coś dla siebie. Kultywujmy spotkania o charakterze rodzinnej, ciepłej atmosfery. To ważne – szczególnie w procesie wychowania dzieci, a one – są przecież przyszłością narodu.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE