Nie trzeba wylatywać na inny kontynent, by zachwycić się pięknymi widokami, skorzystać z atrakcyjnych aktywności czy po prostu się zrelaksować. Nasi sąsiedzi oferują wiele interesujących miejsc wartych odwiedzenia, które mogą okazać się ciekawym kierunkiem firmowego wyjazdu. Tym razem za cel podróży obieramy leżące we wschodnich Niemczech Drezno.

Co ciekawego w Dreźnie?

Drezno zachwyca przede wszystkim bogactwem architektury. Oto lista kilku propozycji wartych zobaczenia w trakcie pobytu w Dreźnie:

  • Zwinger – barokowy kompleks pałacowy obejmujący ogrody i muzea, w tym np. Salon Matematyczno-Fizyczny czy Pawilon Porcelanowy;
  • Katedra Świętej Trójcy – potężna katedra w gotyckim stylu;
  • Plac Zamkowy – dawna siedziba władców Saksonii;
  • Semperoper – jeden z najważniejszych teatrów operowych na świecie;
  • Blaues Wunder – most kolejowy nad Łabą w charakterystycznym niebieskim kolorze;
  • Palais im Großen Garten – barokowe ogrody zlokalizowane wokół renesansowej willi;
  • Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry;
  • Albertinum – muzeum sztuki nowoczesnej i Państwowych Zbiorów Sztuki.

Dlaczego warto wybrać się na wyjazd do Drezna?

Drezno to idealny kierunek dla miłośników zwiedzania zabytków i pieszych wędrówek po mieście. Nie jest to zatem raczej propozycja ani dla zwolenników wylegiwania się na słońcu, ani dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. Spacery sprzyjają za to inspirującym pogawędkom i wzajemnym wymienianiu uwag na temat historii i kultury miasta. To właśnie one najbardziej wyróżniają Drezno, którego architektura łączy w sobie elementy typowe dla gotyku, baroku i renesansu. Z kolei różnorodność stylów przyczyniła się do powstania w tym mieście licznych muzeów, galerii sztuki, teatrów i wielu innych instytucji kulturalnych. Wszystko to gwarantuje prawdziwą ucztę dla zmysłów, dostarczając niesamowitych doświadczeń wizualnych.

Jako agencja eventowa specjalizujemy się również w organizacji firmowych wyjazdów za granicę, zapewniając przy tym pakiet nietuzinkowych atrakcji. Skontaktuj się z nami, by ustalić dogodny termin i kierunek wyjazdu oraz omówić jego szczegóły. Przygotujemy dla Ciebie bogatą ofertę, którą będziesz mógł modyfikować wedle własnych preferencji. Lecimy?