Tajemniczość i egzotyka płynąca z Kuby i styl Havany, nie ma sobie równych. Każdy z nas marzy o poznaniu tamtejszej kultury i zatopieniu się w ichniejszym tańcu. Żeby poczuć tę atmosferę, wystarczy zorganizować imprezę w stylu Kubańskim. Ugotować pyszne, tradycyjne potrawy mieszkańców tego miejsca oraz poćwiczyć układy taneczne. Dziś dowiesz się, jak to zrobić.

Kubańskie rytmy na Twoim evencie

Kuba słynie przede wszystkim z salsy, rumby, dobrego jedzenia, wyśmienitych tancerzy i luźnego podejścia do życia. Rządzą tam żywe, radosne kolory, uśmiechy i moc atrakcji oraz rozrywek, którym oddają się wszyscy Kubańczycy. Dlatego, jeśli chcesz w stu procentach odtworzyć tę atmosferę na swojej imprezie, musisz zadbać o odpowiednią scenografie, ubrania oraz atrakcje, a także kuchnie.

Wprowadź kubański klimat na imprezę

Przebierzcie się w kolorowe, radosne ubrania. Dla kobiet pomarańczowe kombinezony, kolorowe sukienki oraz kwieciste dodatki, na głowę słomkowy kapelusz i makijaż w żywych barwach. Panowie niech założą luźne białe koszule z podwiniętymi rękawami i mini dekoltem oraz lniane długie lub krótkie spodnie. Klimat kubański muszą podkręcić również odpowiednie dekoracje, muzyka, tańce, jedzenie i mnóstwo zabawy.

Kuchnia kubańska – podano do stołu

Nudne chipsy i słone przekąski oraz gazowane napoje nie będą mile widziane. Lepiej zaserwować dwie kubańskie potrawy i podkręcić kubańską atmosferę. Kuchnia tamtego regionu jest bardzo zróżnicowana. Królują tu przede wszystkim:

  • białe bułki z marmoladą z guawy,

  • sok mameyo,

  • kubański omlet z cebulą i pomidorem,

  • perro caliente,

  • pan con lechon,

  • chipsy bananowe,

  • zupa dyniowa z mlekiem kokosowym.

Atrakcje i rozrywki na event w stylu kubańskim

Na kubańskiej imprezie nie może zabraknąć regionalnych tańców, czyli: salsy, samby, czy rytmicznego desperadosa lub rumby. Pamiętajcie także, że na Kubie pali się cygara i dużo śpiewa. Możecie popróbować swoich sił w ułożeniu choreografii tanecznej, czy w grze na kubańskich instrumentach.