Koncert klubowy to rodzaj imprezy, który odbywa się raczej na niewielkiej, zamkniętej przestrzeni, co jednak nie stoi na przeszkodzie przyciągnięcia tłumów. Niewątpliwą zaletą tego typu koncertu jest stosunkowo bliski kontakt artysty z publicznością.

Muzyka klubowa, czyli jaka?

Muzyka klubowa to powszechne określenie dla wszystkich tanecznych utworów, które można usłyszeć na dyskotekach, mimo że według definicji obejmuje ona tylko muzykę elektroniczną, która powstaje poprzez wykorzystanie dźwięków syntezatorów, sampli i dodatkowych efektów. Z założenia ma charakteryzować się szybkim tempem, powtarzającą się melodią, basem oraz wyrazistymi dźwiękami, których zadaniem jest utrzymanie energicznego rytmu. W obrębie tej słownikowej definicji muzyki klubowej wyróżnia się takie podgatunki jak house, techno, trance, drum and bass czy dubstep. Doświadczenie pokazuje jednak, że w klubach usłyszeć można także współczesne hity królujące na listach przebojów muzyki popularnej. Zdarzają się również tematyczne imprezy, na których puszcza się konkretny gatunek muzyczny lub eventowe występy zaproszonych artystów.

Koncert klubowy – zalety

Największy atut imprezy klubowej, której główną atrakcją jest występ znanego wokalisty bądź zespołu, to możliwość nawiązania bliższego kontaktu z gwiazdą wieczoru. To wyjątkowa okazja do integracji oraz nieco łatwiejszy sposób na zdobycie autografu czy pamiątkowego zdjęcia z idolem. Nierzadko zaproszeni goście stwarzają możliwość zdobycia limitowanych gadżetów czy egzemplarzy ich najnowszego krążka. Kameralność przestrzeni sprzyja intymnej atmosferze, ale organizacja koncertu popularnego artysty może skutkować niekończącymi się kolejkami do bramki. Z tego względu na tego typu wydarzeniach liczba miejsc w postaci wejściówek jest zazwyczaj ograniczona. Z drugiej strony klub to idealne miejsce dla promowania lokalnych talentów i początkujących twórców, co wcale nie oznacza mniejszego zainteresowania. Wszystko przez rodzaj energii panujący na klubowych koncertach, która zachęca imprezowiczów do dobrej zabawy w swoim towarzystwie.

Nasza agencja eventowa specjalizuje się między innymi w organizacji wszelkiego rodzaju koncertów. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz interesującą Cię usługę lub przedstaw swoje potrzeby, a bez wątpienia uda nam się sporządzić dla Ciebie satysfakcjonujący projekt. Działamy na terenie całej Polski.