Integracje firmowe, czyli budowanie pozytywnych relacji wśród pracowników.

Integracja ma pozytywny oddźwięk wśród pracowników i ma na celu odpoczynek, relaks, zabawę i rozrywkę. Z tym są kojarzone wśród większości ludzi pracujących w przedsiębiorstwach biznesowych.

Czym jest integracja pracowników?

To spotkania ludzi w danym miejscu, mające na celu budowanie pozytywnych relacji i kształtowanie efektywnego zespołu, poprzez zapoznanie się. Rozwój każdego biznesu, czy małego przedsiębiorstwa, czy dużego niesie za sobą konieczność, jaką jest rozwój struktur w firmie i podnoszenie kwalifikacji zespołu. Dzięki integracji ludzie uczą się funkcjonować ze sobą i współpracować na linii strategii biznesowej.

Czy pracownicy doceniają integracje firmowe?

Zawsze znajdą się osoby, którym nie da rady dogodzić stwierdzą, że jest to zmarnowany czas i pieniądze. Na szczęście to tylko nieliczne osoby. Integracja to kluczowy element w każdej firmie. Bez wyznaczenia celów i zbudowania współpracującego ze sobą zespołu, żadna firma nie odniesie sukcesu na rynku. Większość ludzi docenia możliwość pójścia na imprezę firmową.  Jest to dla każdego forma odpoczynku od ciężkiej pracy i godzin spędzonych przy prowadzeniu projektu. Mogą się tutaj wyluzować i lepiej zapoznać z innymi pracownikami.

W dzisiejszych czasach forma integracji jest, co raz bardziej uznawana przez menagerów i widzą oni korzyści płynące z ich organizowania. Warto zauważyć, że teraz nie są już modne taneczno-alkoholowe imprezy w klubach, ale pomysłowe realizacje związane z różnorodnymi atrakcjami i odpoczynkiem psychicznym. Świetną alternatywą są imprezy tematyczne dla firm, albo wyjazdy integracyjne. Pozwala to na stu procentowy wypoczynek uczestników i scala zespół. Pozytywne relacje w firmie są istotnym elementem funkcjonowania całej placówki.

Na imprezy integracyjne z pewnością trzeba zaprosić nie tylko podstawowych pracowników, ale również działy kadr, kierowników i wszystkie osoby zarządzające. Pokazuję to innym osobom prestiż danego wydarzenia, Skoro przychodzi menager, to znaczy, że jest to ważna impreza i tak samo my jesteśmy dla niego istotą działań firmy. Jest to zdecydowanie element podbudowujący. Organizując integracje pracownicze w swój sposób, dziękujemy za wkład pracy w danym okresie i pokazujemy, jak pracownicy są dla nas ważni, a to z pewnością motywuję do dalszych działań.

Dobry zespół, to przecież nie tylko osoby, które świetnie się ze sobą dogadują i współpracują, ale to grupa ludzi, który wzajemnie motywuje się do pracy i wspólnie rozwiązuję konflikty w firmie. Dobra impreza, to sposób na pogłębienie zaufania i zwiększenie efektywności pracowników.

Czy organizacja imprez integracyjnych w firmie, to nie strata pieniędzy?

Stanowczo i zdecydowanie nie! Nie można stwierdzić, że dbanie o pozytywne relacje i dobrą atmosferę w pracy jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Wypoczęty pracownik i zmotywowany do działania podniesie nam wyniki finansowe w zawrotnym tempie. Ważne jest, aby pielęgnować nasz zespół i pomagać mu w budowaniu relacji, ponieważ to właśnie zespół pracowników działa dla nas i to dzięki niemu zarabiamy. Inwestycja w człowieka jest zdecydowanie opłacalna i z pewnością się zwróci. Oczywiście nie da się stwierdzić, w jakim to będzie czasie, ale z pewnością ta inwestycja wróci do nas. Docenieni pracownicy popełniają mniej błędów, a za tym idzie zmniejszanie ich kosztów. Lepiej współgrają ze sobą w zespole i wzajemnie motywują się do zwiększania efektywności. Pamiętajmy, że nawet najlepszy komputer, nie zastąpi dobrego pracownika. Zamiast co miesiąc inwestować w sprzęt, zainwestujemy w pracowników.

Jeśli nie wiesz jak się zabrać za organizację takiego eventu, to dobrze trafiłeś! Zorganizujemy każde wydarzenie na miarę Państwa potrzeb i założonego budżetu. Od wyjazdu integracyjnego, po imprezy tematyczne dla firm. Wszystko, czego potrzebujesz, na pewno mamy. Dzięki naszym kreatywnym działaniom, zapewnisz swoim pracownikom i sobie niezapomniane chwile i świetny odpoczynek.

Integracja pracownicza, kluczem do sukcesu każdego przedsiębiorstwa.