Jura Krakowsko – Częstochowska przyciąga setki turystów o każdej porze roku. Wielbiciele sportów wspinaczkowych, pasjonaci historii i każdy kto po prostu chce odpocząć na łonie natury znajdzie tu z pewnością miejsce dla siebie. Uwarunkowania terenu sprawiają również, że jest to fantastyczna baza do zorganizowania imprezy integracyjnej. Z naszą agencją wybierzecie się do Podlesic – miejsca spokojnego i cichego, a zarazem przepełnionego cudami natury.

Białe wapienne skałki i wspaniała zabawa

Podlesice to mała wieś położona na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej, przez którą przebiega rowerowa trasa Szlaku Orlich Gniazd. Charakterystyczne wapienne skałki wraz z pięknymi lasami to znak rozpoznawczy tego miejsca. Podlesice można nazwać swego rodzaju stolicą sportów wspinaczkowych w Polsce. Te wapienne cuda przyrody leżą na terenie Rezerwatu Góra Zborów. Warto wybrać się tam z przewodnikiem – nazwy skałek i ostańców potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Wielbłąd, Czarownica, Mama i Tata, Mały Dziad, Młynarz i Młyny, Głowa Cukru, Okręt i Grań Lalek zwana potocznie Turnią Gentelmanów. Nazwy te oczywiście mają mniejszy lub większy związek z kształtem danego ostańca. W rezerwacie znajdziemy również wiele jaskiń, a także tak zwane ogródki skalne, czyli zapadliska o średnicy około piętnastu metrów i kilkumetrowej głębokości. Z tych pierwszych najbardziej znana jest Jaskinia Głęboka o długości stu dziewięćdziesięciu metrów. Na tym odcinku można spotkać jadowite pająki i nietoperze. Dla każdego fana przyrody znajdzie się tutaj kilka innych, rzadkich gatunków zwierząt, między innymi ptaków czy motyli. Również roślinność wraz ze skałami buduje niesamowitą kompozycję. Na samej Górze Zborów powstało Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury, które wraz z informatorami rozmieszczonymi w rezerwacie tworzy spójną całość.

Organizacja imprezy integracyjnej

Wybierając naszą firmę, możesz mieć pewność, że czas spędzony w Podlesicach będzie wykorzystany w stu procentach pozytywnie. Skałki dają możliwość zorganizowania wielu różnych konkurencji, podczas których uczestnicy będą mogli wykazać się sprytem i odwagą. Bieg na orientację, wspinaczka, jazda konna – to tylko niektóre z propozycji jakie mogą się znaleźć w scenariuszu zabawy. Zapewnimy wyszkolonych animatorów, którzy zajmą się bezpieczeństwem i instruktażem podczas wykonywania zadań przez uczestników. Dopełnieniem pobytu tutaj mogą być warsztaty z rękodzieła związanego z wełną, tkaninami i filcem. Świetna baza noclegowa pozwala na długie godziny zapomnieć o codzienności i dobrze bawić się do białego rana.