Od najmłodszych lat mamy zakodowane świętowanie w rocznice wszelakich ważnych w naszym życiu dat. Zarówno rocznica firmy, jak urodziny czy imieniny – są ważną datą dla wszystkich jej pracowników, oraz oczywiście założyciela. Dobrą praktyką jest uczcić ten dzień firmowym spotkaniem, organizując ciekawe pokazy, prezentacje czy imprezę integracyjną. To doskonały czas na podsumowanie działań z zeszłego roku, przyznanie awansów, podwyżek, ale również zakomunikowanie słabych stron firmy i zespołu, nad którymi trzeba jeszcze popracować. Jakie korzyści płyną z organizowania integracyjnych firmowych spotkań w rocznice ważnych dla firmy wydarzeń? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, bowiem odpowiedź brzmi – warto i to bardziej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jakie korzyści dla firmy płyną z corocznego integracyjnego spotkania w ramach jubileuszu firmy?

Najważniejszym aspektem firmowych spotkań, organizowanych z okazji różnego rodzaju rocznic, jest zacieśnianie relacji między współpracownikami. Zważywszy na to, że każda firma funkcjonuje dzięki jej pracownikom, to fundament do budowania zdrowych i owocnych relacji w miejscu pracy. W miejscu, w którym spędzamy przecież najwięcej czasu, dlatego aby dobrze funkcjonować w takim otoczeniu, musimy czuć się w nim bezpiecznie i swobodnie, a możemy to osiągną wyłącznie poprzez asymilację i integrację z resztą załogi – czyli z innymi pracownikami. Spotkanie z okazji rocznicy to również dzień, w który można podnieść umiejętności i wiedzę swoich pracowników, organizując ciekawe szkolenie z zakresu obowiązków zatrudnionych w Twojej firmie osób. Wszystko to przekłada się wprost proporcjonalnie na efekty pracy, a to ma już bezpośredni wpływ na funkcjonowanie Twojej marki. Każdy klient lubi korzystać z usług firmy, w której pracują uprzejmi, mili ludzie z zapałem do pracy, dlatego warto redukować stres pracowników, aby ich komfort pracy był na wysokim poziomie.

Czy znasz swoich pracowników?

Widujecie się codziennie w pracy, ale czy naprawdę się znacie? Oczywiście, jako ich szef nie jesteś odpowiednią osobą do zwierzania się z codziennych problemów, jednak powinni czuć w Tobie pewnego rodzaju oparcie zawodowe i ufać w słuszność Twoich decyzji. Firmowe spotkania to doskonała okazja, abyś mógł ich lepiej poznać. Czy mają rodziny? Dzieci? Jaka jest ich sytuacja życiowa? Jakie są ich plany na przyszłość? Chociażby ze strategicznego punktu widzenia dobrze to wiedzieć, nie wspominając już o zwyczajnym aspekcie przyjemnej współpracy.