Konferencje – szansa na rozwój Twojego zespołu

2020-08-15T00:30:34+02:0003 sierpnia 2020|Agencja Eventowa, Konferencje|

Konferencje to jedne z najpopularniejszych form spotkań tematycznych o zabarwieniu naukowym. Celem konferencji jest omówienie konkretnego zagadnienia. Swoje poglądy wygłaszają zwykle eksperci w danej dziedzinie, czasem również osoby po prostu zainteresowane daną materią.

Konferencje to ogromna szansa na rozwój Twojego zespołu, i to na trzech różnych płaszczyznach. Pierwszą z nich jest bierny udział w konferencjach, drugą czynny udział, trzecią z kolei jest bycie organizatorem konferencji. Każdą z tych płaszczyzn szerzej omawiamy w dalszej części artykułu.

Udział w konferencjach

Udział w konferencjach organizowanych przez inne podmioty wymaga o wiele mniej przygotowań. Jak już wspomnieliśmy, może to być zarówno czynny, jak i bierny udział.

Czynny udział w konferencji pozwala na zaprezentowanie swojej osoby jako eksperta. Jest to także doskonała okazja do pokazania firmy szerszemu gronu odbiorców. Na konferencjach pojawiają się przedstawiciele różnych firm. Być może wśród uczestników konferencji pojawi się przyszły kontrahent Twojej firmy.

Bierny udział to z kolei okazja na pozyskanie nowej wiedzy, zapoznanie się z poglądami innych osób, poznanie innego spojrzenia na daną kwestię czy zadania pytań prelegentom.

Oba typy udziału w konferencji to także szansa na uzyskanie certyfikatów i pamiątkowych zdjęć, które później będą mogły zdobić ściany firmowego biura, potwierdzając kompetencje pracowników.

Organizacja konferencji

Najbardziej wymagające jest bez wątpienia samodzielne zorganizowanie konferencji przez Twoją firmę. Czy jest to warte wysiłku? Zdecydowanie tak! Taka konferencja rzuci zupełnie inne światło na Twoją firmę. W oczach klientów indywidualnych i kontrahentów biznesowych wypracujesz sobie i swojej firmie silną, ekspercką pozycję.

Organizowanie konferencji na własną rękę to jednak nie lada wyzwanie. Samo zaplanowanie tematu konferencji, wybrania prelegentów i opracowanie programu zajmie mnóstwo czasu. Do tego jeszcze trzeba znaleźć odpowiednią salę, zadbać o scenografię czy catering.

Dużo pracy? I to jak! Dlatego lepiej zlecić zorganizowanie konferencji profesjonaliście, czyli… nam! Whatevent zadba o to, aby oprawa konferencji była dopracowana w każdym szczególe.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE