Szkolenie dla psów i ich właścicieli – jak nauczyć psa porządku?

2021-10-11T13:38:51+02:0026 października 2021|Agencja Eventowa, Szkolenia firmowe|

Każdy z nas zapewne chociaż raz w życiu miał kontakt z psem – albo w charakterze jego właściciela, albo nie. Nie bez powodu psy są nazywane przyjaciółmi człowieka – są wierne, pocieszają strapionych, pomagają niepełnosprawnym, te policyjne tropią przestępców, a starszym dotrzymują towarzystwa. To powoduje, że te zwierzęta są bliżej człowieka, niż jakiekolwiek inne. Ta ciekawa, choć nieokreślona więź potrzebuje, aby ją spajać, doskonalić i zacieśniać. Dlatego właśnie warto udać się na szkolenie dla psów i ich właścicieli. Dlaczego? Aby komunikacja przebiegała jeszcze lepiej.

Jakie zalety niesie ze sobą takie szkolenie?

  1. Właściciel może lepiej zrozumieć swojego pupila, a dzięki temu – efektywniej się z nim komunikować,
  2. Nauka psa różnych czynności i porządku przebiega o wiele szybciej, ponieważ znając pewne techniki komunikacji i natury zwierzęcia,
  3. Posłuszeństwo służy samemu psu, ponieważ wie, co mu wolno, a czego nie, a dzięki temu nie naraża się na żadne niepożądane i niebezpieczne sytuacje,
  4. Dzięki niemu, właściciel pogłębia swoją wiedzę dotyczącą zwierzęcia. Może zatem lepiej o niego zadbać, dostosować karmę do niego, a także wiedzieć, na co jego pupila stać, a czego raczej od niego nie wymagać.

Do jakich ras psów adresowane jest takie szkolenie?

Do każdej! Oczywiście, są rasy, które są lepiej przystosowane do pracy z ludźmi i naturalnie bardziej skłonne do posłuszeństwa i współpracy. Dzięki temu łatwiej się uczą i nie sprawiają tylu problemów wychowawczych, co inne. Nie znaczy to jednak, że niektóre rasy psów nie dadzą nauczyć się grzeczności – czasem te wymagają szczególnej uwagi, wysiłku czy ćwiczeń, ale warto go podjąć, ponieważ niesie obopólne korzyści. Oto krótka lista ras psów, które szczególnie łatwo nawiązują współpracę z ludźmi i są tresowane do wielu istotnych zadań:

  1. labradory
  2. owczarki niemieckie
  3. owczarek holenderski
  4. owczarek belgijski

Jeśli jesteście zainteresowani szkoleniem, śmiało skontaktujcie się z naszą firmą, a zorganizujemy wszystko w najlepszym stylu. Zapraszamy!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE