Orientalne potrawy, zapachy i kultura – chcesz poznać je bliżej? Marzysz o indyjskim wieczorze, pełnym nieprzewidzianych zwrotów akcji, emocji i atrakcji? Impreza w stylu Indyjskim będzie idealna okazją do posmakowania stylu i tradycji tamtych regionów. Jak ją zorganizować? Co musi się na niej znaleźć? Już śpieszymy z pomocą!

Odtwórz klimat tajemniczych Indii

Aromatyczne, pobudzające zmysły kadzidła, orientalne dekoracje i bogate w zdobienia tkaniny. Do tego dania, w których królującą przyprawą jest curry i tajemnicza, egzotyczna muzyka zachęcając do tańca. A co ze strojami i atrakcjami?

Stroje oddające indyjskie tradycje

Poprośmy gości aby przyszli na event w odpowiednich strojach. Panie mogą ubrać sari lub długą spódnicę z krótkim topem w indyjskie wzory. Do tego ogromne kolczyki i dużo dzwoniących bransoletek. Panowie niech przybędą w tunice połączonej ze spodniami i turbanie.

Moc trakcji w orientalnym stylu

Pierwszą trakcją może być malowanie bindi, czyli kropki na czole oraz tatuaży z henny na stopach i dłoniach, a nawet na twarzy. Kolejnym punktem zabawy niech będzie taniec brzucha w rytm indyjskiej muzyki, w tle mogą dymić się aromatyczne kadzidełka i palić świece. Następna propozycja zabawy to wspólne przyrządzanie orientalnych potraw.

W trakcie posiłku możemy obejrzeć jakiś film oddający indyjski klimat lub stworzyć własny, nagrywając krótkie kadry. Obowiązkowo na imprezie w stylu Indyjskim powinny pojawić się słodkie wina, likiery i Hari Tea podawana w malutkich filiżankach.

Scenografia imprezy w stylu Indyjskim

Zacznijmy od tkanin. Hinduskie, bogato zdobione dywany, poduszki i narzuty z motywem słonia oraz bogate w egzotyczne barwy. Warto również zadbać o nastrojowe oświetlenie oraz odpowiednią muzykę.

Pamiętajmy również o dekoracjach ściennych. Powieśmy tkaniny pełne indyjskim wzorów oraz ozdóbmy abażury lamp jedwabnymi tekstyliami. Tak przygotowana impreza w stylu Indyjskim będzie niezapomnianą przygodą, pełną emocji i mnóstwa atrakcji.