Majówka to czas, w którym wszyscy bardzo chętnie wychodzą na zewnątrz, aby w pełni wypocząć i nabrać sił do dalszej pracy czy działania. Majówka kojarzy się z dużą ilością tłumów w każdym możliwym miejscu, ale przygotowana odpowiednio wcześnie i przemyślana pod względem programu i spędzenia czasu, będzie zdecydowanie większą przyjemnością, niż wyjazd na żywioł bez jakiegokolwiek przewidzenia pogody czy możliwości uatrakcyjnienia tego czasu.

Dlaczego warto wyjechać na majówkę nad morze?

Majówki są sobie nierówne, ze względu na pogodę jaka się w tym czasie może wyklarować.  Niektóre majówki są bardzo zimne i deszczowe, a inne wręcz emanują upałem i słoneczną pogodą. Na wyjeździe trzeba przewidzieć jedno i drugie, i rozpisać plan A i pan B na obie  alternatywy, których przewidzieć do końca się nie da.

Wyjazd nad morze to dobre rozwiązanie na każdą pogodę, a szczególnie na majówkę, ponieważ większość osób w tym czasie wybiera się na wypoczynek do miejscowości położonych bliżej dużych miast np. w okolice jezior, na wypoczynek nad rzekami czy długie spacery lub wyjazdy rowerowe, które nie zawsze są w miejscowościach nadmorskich.  Nadmorskie miejscowości zostawione są zdecydowanie na późniejszy okres, czyli czerwiec lipiec i sierpień. Koniec kwietnia i maj, często pokazuje w nadmorskich miejscowościach, że ludzi nie ma wcale. Kiedy majówkowy tydzień zaczyna być tym, w którym wzrasta temperatura a dni są bardzo słoneczne, nad morzem można poczuć się jak w pełni lata. Plaże  są w pełni puste, a ilość przechodniów na tyle mała, że nie koliduje z pełnym atrakcji wypoczynkiem. Mało jest także otwartych punktów gastronomicznych i z pamiątkami, ponieważ wszyscy dopiero szykują firmy na zbliżający się sezon, i swoje punkty firmowe  naprawiają, maluję i przygotowują do otwarcia w sezonie. Nie stoi to jednak na przeszkodzie wypoczynku w tym czasie, w nadmorskich miejscowościach, ponieważ wyjazd firmowy może się w tym momencie skupić na wycieczkach, spacerach, szkoleniach w plenerze, warsztatach z malowania piaskiem, warsztatach z rękodzieła, czy tworzenia przepisów kulinarnych, w których głównym aspektem jest ryba prosto z morza. Wyjazd może się w pełni skupić na rozwoju firmy i umiejętności pracowników, ponieważ żadne punkty usługowe z pamiątkami nie będą rozpraszać przyjaznych. Można zatem zorganizować dłuższe spotkania na plaży, gdzie cała grupa się zintegruje albo wspólnie pogra w różne gry zespołowe, bez obaw o ilość miejsca, zbytnią  inwazje rozstawionych parawanów, i kocy rozłożonych przy brzegu morza.