Konferencja to okoliczność, podczas której chcemy przedstawić szerszemu gronu odbiorców wyniki naszych badań naukowych, opracować dane zagadnienia w firmie lub zaprezentować najnowsze statystyki, gdy chcemy podzielić się refleksjami politycznymi z wyborcami, lub zintegrować się w środowisku, w którym się obracamy lub chcemy obracać. Widać więc wyraźnie, że konferencja niejedno ma imię. Może być ona krajowa lub międzynarodowa. Tę drugą nieco trudniej ogarnąć, dlatego przychodzimy z pomocą!

O czym warto pamiętać na takim wydarzeniu – co zapewnić?

  1. Tłumacz – dzięki niemu oraz systemowi słuchawkowemu, gros zebranych będzie na bieżąco z prelekcjami.
  2. Telebim z napisami i tłumaczeniem – jest to opcja równoległa lub zastępcza do tłumacza. Nie zawsze mamy możliwość, by wszyscy uczestnicy chętnie skorzystali ze słuchawek. Dzięki telebimowi z tłumaczeniem, będą mogli się zaznajomić z tym, co jest aktualnie dyskutowane.
  3. Flagi państw z których pochodzą zebrani – jest to akt kurtuazji międzynarodowej, który pokazuje, że szanujemy wszystkich przybyłych gości i pragniemy, by choć w niewielkiej części poczuli się, jak we własnym domu.
  4. Catering międzynarodowy – każda kuchnia ma swoją specyfikę, ale w przypadku eventów międzynarodowych warto zadbać o takie menu, które będzie odpowiednie dla wszystkich zebranych i nie będzie angażowało tradycji narodowych.

Jak proces globalizacji wymusza na nas działania międzynarodowe?

Od lat obserwujemy zjawisko wytężonej globalizacji, co powoduje, że środowiska międzynarodowe coraz częściej się mieszają. Ożywiają się nie tylko kontakty naukowe, ale też biznesowe, gospodarcze czy polityczne. Przez to, musimy być bardziej elastyczni i otwarci na konfrontacje z obcokrajowcami. Konferencje międzynarodowe pomagają lepiej zrozumieć wzajemne działania i zacieśniać współpracę oraz otwierać się na zupełnie nowe horyzonty.

Nasza firma zajmuje się między innymi organizacją tego typu eventów. Jeśli więc skala tego przedsięwzięcia Was przerasta, serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Działamy w branży od lat, więc doskonale wiemy, jak sprawić, by konferencja była dopięta na ostatni guzik. W przypadku jakichkolwiek pytań – nie wahajcie się ich zadawać. Zapraszamy!