Konferencja online – jak rozmawiać w sieci?

2021-07-02T02:38:06+02:0028 czerwca 2021|Agencja Eventowa, Konferencje|

Doba pandemii przyniosła nieoczekiwany zwrot akcji – to, co planowaliśmy stacjonarnie, musi się przenieść do sieci, w tym – wszelkiej maści konferencje. Rzeczywistość wirtualna jest względnie młoda. Poruszamy się w niej wprawdzie od lat, jednak wciąż zaskakuje nas swoimi aktualizacjami, nowymi oprogramowaniami i innowacyjnymi rozwiązaniami. W tym – między innymi – do sieci trafiły też konferencje. Warto sobie zadać pytanie, czy jest to jednak możliwe, opłacalne, wykonalne? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do dalszego czytania.

Czy organizacja konferencji online jest łatwiejsza?

Odpowiedź na to pytanie budzi wątpliwości, ponieważ to zależy. Mamy tu do czynienia z innego rodzaju problemami, dlatego że wszystko zdaje się mieć wymiar sieciowy, organizacja, kontakt, rozmowa, przebieg konferencji, a nawet jej skutki w postaci elektronicznej wysyłki certyfikatów. Stacjonarnie jednak wszystko odbywa się w rzeczywistości fizykalnej. Można więc sformułować wniosek, że są to dwie zupełnie różne przedsięwzięcia.

Czym różni się rozmowa a Internecie od tej „na żywo”?

Zasady są bardzo podobne – należy zachować szacunek względem drugiej osoby, a w odpowiednich sytuacjach stosować formy grzecznościowe – oficjalne. Różnicą jest jednak komunikacja niewerbalna. Internetowo o wiele trudniej spontanicznie reagować na słowa interlokutora, przez co odbiór z pewnością jest inny.

Czy konferencja online jest lepsza, niż stacjonarna?

Trudno byłoby komukolwiek stwierdzić, z całą stanowczością, co jest lepsze. Jedno jest pewne: przestrzeń online jest zdecydowanie różna od rzeczywistości, dlatego warto znaleźć w obu sytuacjach pozytywy. Warto być w życiu elastycznym i dostosować się do zmieniających się warunków.

Jeśli macie w zanadrzu nadchodzącą konferencję, a nie organizowaliście jej jeszcze w sposób internetowy – serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zajmiemy się kompleksową obsługą całego wydarzenia. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. My „ogarniemy” całą sieć, specjalnie na potrzeby Waszego wydarzenia, a Wy będziecie musieli jedynie usiąść przed komputerem i cieszyć się komfortem. Zapraszamy!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE