Muzyka filmowa dostarcza niesamowitych wrażeń. Jest bardzo ważną częścią składową filmu: wzmacnia jego odbiór i wpływa na emocje widza. A potrafi oddziaływać jeszcze mocniej, gdy jest grana na żywo, w towarzystwie orkiestry. Dlatego właśnie organizacja koncertu muzyki filmowej jest świetnym pomysłem na event.

Pomysły na motyw koncertu z muzyką filmową

Show tego typu może mieć różny zakres tematyczny. Możemy skupić się na jednym filmie lub serialu i szczegółowym przedstawieniu jego ścieżki dźwiękowej. Można też jednak wybrać kompozytora, którego muzyka sprawdziła się już w kilku różnych produkcjach i zorganizować koncert z przeglądem jego twórczości muzycznej. Lub jeszcze inaczej: przygotować koncert oparty na kilku produkcjach obracających się wokół jednego motywu. Dobry program to podstawa sukcesu.

Jak zająć się oprawą koncertu muzyki filmowej?

 Podczas organizacji takiego koncertu należy przemyśleć kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim: miejsce. Musimy zastanowić się, jak duże zainteresowanie może mieć nasze wydarzenie i przełożyć to na odpowiednią liczbę miejsc. W przypadku koncertu plenerowego problem jest mniejszy: wystarczy sporych rozmiarów otwarta przestrzeń. W przypadku organizacji koncertu w budynku, na przykład na hali, trzeba sprawdzić liczbę dostępnych miejsc i tym przede wszystkim kierować się przy wyborze przestrzeni do wynajęcia na koncert. Kolejna sprawa to sprzęt. Potrzebujemy odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia. Dodatkową atrakcją będą wizualizacje wyświetlane na zamontowanych ekranach. Mogą one przedstawiać animacje lub sceny z filmu, z którego muzyka jest obecnie prezentowana. Jeśli postawiliśmy na koncert z muzyką z jednego filmu, możemy zorganizować pokaz filmu z muzyką na żywo: wtedy za orkiestrą można umieścić duży ekran, na którym wyświetlana będzie produkcja.

Organizacja koncertu muzyki filmowej to duże przedsięwzięcie. Jednak nasza firma z chęcią pomoże Ci w jego organizacji. Jesteśmy specjalistami w zakresie organizacji eventów, zajmujemy się tym od lat i oferujemy odpowiedni dla Twojego wydarzenia sprzęt oraz profesjonalną obsługę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.