Rococo to element obecny w wieku osiemnastym. Choć uznaje się je za nurt znaczący koniec epoki baroku, w rzeczywistości rococo sprzeciwiało się wielu elementom dla niego charakterystycznych. Wciąż jednak oba te zjawiska mają punkty wspólne. Barok znany jest z przepychu, dekoracyjności, która aż wydaje się ciężka, monumentalna. Rococo wynosi to na nowy poziom, stawiając na wyrafinowane detale, delikatność i pewną sentymentalność. Delikatne ornamenty, brak pompatyczności i kameralność to to, co wyróżnia czas rococo.

Z przepychem!

Okres rococo to czas ożywionego życia towarzyskiego, rozwoju kultury sztuki, a także znaczącej zmiany obyczajowej. Nastąpiło rozluźnienie dawniej sztywnych obyczajów. Damy zakładały salony, w których odbywały się towarzyskie spotkania i gdzie prowadzono intelektualne dyskusje. Umysły owładnęła idea życia chwilą i cieszenia się każdym dniem. Zarzucono organizację sztywnych uroczystości, wymagających przestrzegania norm i protokołów etykiety. Ich miejsce zajęły tańce i maskarady, organizowane wciąż jako wykwintne wydarzenia, jednak w dużo luźniejszej atmosferze.

Niech zacznie się bal!

I dzisiaj, w dwudziestym pierwszym wieku, od imprezy oczekujemy tego samego, czego oczekiwali ludzie czasów rococo. Chcemy się dobrze bawić, porzucić konwenanse, zapomnieć o codziennym życiu i jego obowiązkach. Zainspirowanie się duchem rococo, lekkim i romantycznym, ale i dbającym o detale, to prosta droga do stworzenia wyjątkowej atmosfery na swoim wydarzeniu. Nie będzie to zwykła potańcówka czy bal maskowy. Z odpowiednio dobranym menu, scenografią i atrakcjami, uczestnicy przeniosą się w samo serce tego pięknego okresu. Taka podróż w czasie jest możliwa!

Event kunsztowny niczym dzieło sztuki!

Przemawia do ciebie kunszt rococo i chciałbyś, by Twój event był jak dzieło sztuki? Marzy Ci się impreza w klimatach tej epoki? W Whatevent od ręki tworzymy wydarzenia, tak wielkie, jak i te w miniaturze. Nasz profesjonalizm zbudowaliśmy na latach doświadczeń. Jesteśmy gotowi stworzyć dla Ciebie osiemnastowieczną salę balową gdzie tylko zechcesz! Zapewniamy niezbędne dekoracje, gadżety, organizujemy atrakcje, a to wszystko z dostawą do Twoich bram i kompleksową obsługą wykwalifikowanej ekipy. Nadaj swojemu wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru i przenieś swoich gości w sentymentalny czas poruszeń!