Masz ochotę poczuć klimat Indii, zatopić się w tamtejszej sztuce i kulturze? Organizacja imprezy w stylu hinduskim to najlepszy sposób na poznanie tamtejszych obyczajów, tradycji i upodobań. Przywdziej sari ze szlachetnych materiałów i stań się hinduską kobietą albo zamień się w przystojnego radżę, zakładając na głowę piękny turban.

Do tego kilka zabaw i atrakcji, indyjskie przysmaki, i impreza w stylu hinduskim gotowa. Zacznijmy jednak od planu. Dziś, krok po kroku podpowiemy Ci, jak zorganizować niezapomnianą imprezę rodem z odległych Indii.

Hinduskie zabawy – atrakcje na imprezę

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które możesz wykorzystać na swojej imprezie. Sprawdź, jakie najbardziej przypadły Ci do gustu i działaj.

 1. Makijaż henną lub tatuaże na dłoniach i stopach.
 2. Próby tańca brzucha przy hinduskiej muzyce.
 3. Ułożenie scenariusza i nakręcenie krótkiego filmu w stylu hinduskim.
 4. Podział na role i występy w sari oraz strojach maharadżów.
 5. Nauka gotowania Indyjskich przysmaków.
 6. Akompaniament orientalny.
 7. Biesiada przy hinduskich potrawach.

Tak naprawdę jest jeszcze o wiele więcej zabaw i atrakcji, które można wykorzystać na imprezie o tematyce hinduskiej. Wszystko zależy od liczby gości, ich wieku oraz zainteresowań. Teraz pora zająć się kuchnią indyjską. Sprawdź propozycje potraw, które możesz zaserwować na takim przyjęciu.

Kuchnia hinduska – serwujemy potrawy na imprezie w stylu indyjskim

Jedną z najpopularniejszych przekąsek w Indiach jest chappati, czyli chlebek z mąki pszennej, wody i oleju. Inne znane dania kuchni hinduskiej:

 • Curry rybne.
 • Kurczak tandoori.
 • Ostra wołowina.
 • Kebab z pitami.
 • Indyjskie frytki Pakora.

Dekoracje i oprawa wizualna hinduskiej imprezy

Tutaj powinny królować dekoracje z motywem słonia, poduszki oraz narzuty z motywem indyjskim, świeczniki ze zwisającymi diamentami, miedziane imbryki, czy kadzielnice. Do tego oczywiście oświetlenie. Jakie?

Przytłumione, lekki i punktowe światło padające z małych lamp lub świec. W tle może grać orientalna muzyka, powinniśmy również zadbać o to, by pojawiło się kilka kadzidełek oraz dywany w indyjskim stylu.