Organizujesz wyjazd firmowy i chcesz mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik? Czytając ten artykuł dowiesz się czego unikać przy planowaniu tego typu przedsięwzięć, a przy tym jak zapobiec popularnym błędom w tym temacie.

  1. Zadbaj o dobry plan

Wiele osób zdaje sobie sprawę z roli, jaką odgrywa rzetelne zaplanowanie wyjazdu, jednak łatwo popaść w dwie skrajności, gdy taki plan sporządzamy. Po pierwsze – plan nie może być wypełniony co do minuty i należy pamiętać o sytuacjach nieprzewidywalnych takich jak przedłużone spotkanie czy problem z transportem. Po drugie – plan nie może być jednak zbyt luźny, gdyż wówczas nie będzie spełniał dobrze swojego zadania – a chcemy mieć przecież wszystko pod kontrolą.

  1. Zarezerwuj wszystko wcześniej

Poczynając od lotów, które na popularnych trasach często zostają szybko wyprzedane, przez organizację hotelu, na ewentualnych dodatkowych zajęciach rozrywkowych kończąc. Dbając o to, aby załatwić to wszystko wcześniej unikniemy zawyżonych cen i wiele stresu.

  1. Postaraj się umieścić wszystko w jednym miejscu

Czasem jest to niemożliwe, ale dokonując rezerwacji warto zadbać, żeby wszystkie a przynajmniej większość elementów podróży było blisko siebie. Poszukaj restauracji przy hotelu, zdobądź informacje na temat dodatkowych rozrywek w pobliżu, które w razie nieprzewidzianych sytuacji, będzie można wykorzystać.

  1. Zrób backup

Utwórz kopię zapasową wszystkich ważnych informacji. Dzięki obecnej technologii większość z nas w dużym stopniu polega na swoich smartfonach i urządzeniach cyfrowych. Jednak w zależności od tego, dokąd podróżujesz, może nie być łatwo dostępnego telefonu lub internetu. Jeśli polegasz na swoich urządzeniach cyfrowych i tam są wszystkie bilety, prezentacje i dokumenty, zachowaj kopię zapasową wszystkich ważnych informacji na swoim laptopie lub USB. Jeśli naprawdę chcesz czuć się bezpiecznie, możesz również wydrukować papierowe kopie wszelkich ważnych dokumentów i przechowywać te dokumenty w pliku z dokumentami podróży.

  1. Po wszystkim zrób podsumowanie

Podsumowanie po podróży służbowej jest tak samo ważne jak dobre jej przygotowanie. Omówienie odbytej podróży da firmie wiele korzyści i możliwości do rozwoju. Przeprowadź szczerą rozmowę i poznaj punkt widzenia pozostałych o tym czy wszystko poszło dobrze i co mogło być lepsze. Pamiętaj, aby sprawdzić pokwitowania, zrobić notatki i jak najszybciej złożyć wniosek o zwrot kosztów.