Chiny, kraj pełny pięknej kultury, tradycji i przede wszystkim rozrywki. Daj się ponieść wyobraźni i zamień nudną imprezę przy piwie, w niezapominany wieczór w stylu Chińskim. Jak to zrobić? To całkiem proste. Zorganizuj stroje, dekoracje, kuchnię chińską i atrakcje, które napełnią przybyłych gości spektakularnymi ważeniami i mnóstwem oryginalnej zabawy.

Stroje rodem z Chin

Kolorem dominującym w tamtejszej kulturze jest czerwień. Panie mogą przyozdobić swoje ciała satynowymi bluzkami z motywem kwiatów i poszerzanymi spodniami z materiału. Do tego obowiązkowo makijaż, w którym cera będzie biała, oczy podkreślone czarną kreską i brwi elegancko pociągnięte henną. Usta warto podkreślić soczyście czerwoną lub brzoskwiniową pomadką.

Panowie mogą ubrać koszulki zapinane na haftki, z motywem smoka lub czarne, męskie sukienki. Na głowę niech przywdzieją chińskie kapelusze lub perukę z długim czarnym warkoczem.

Dekoracje i scenografia

W chinach bardzo popularne są jedwabne zasłony w oknach, piękne lampiony, dzwoneczki odganiające złe duchy, świece oraz poduszki, na których siada się po turecku do niskiego stołu. Pozostałe elementy dekoracyjne to:

• porcelanowe dzbanki z ręcznie malowanymi kwiatami,
• łapacze snów,
• figurki kota z podniesionym ogonem,
• porcelanowe figury gejszy.

Dania w chińskim stylu

Jak wiemy w chinach króluje ryż jedzony pałeczkami, przyprawiany sosem sojowym lub innymi, orientalnymi ziołami. Zaserwuj pierożki z farszem, kurczaka w sosie słodko-kwaśnym z warzywami, zupę rybną oraz zieloną lub czerwoną herbatę w malutkich, porcelanowych filiżankach. Obowiązkowo nalewaną z eleganckiego imbryka.

Chińskie rozrywki

Na dobry początek możemy razem z gośćmi spróbować swoich sił w parzeniu prawdziwej chińskiej herbaty. Następnie, przy filiżankach gorącego trunku zapoznajmy się z zasadami feng shui, by lepiej poczuć chiński klimat. Kolejna atrakcja to wystawienie kabaretu, opery albo nawet pokazy wu-szu. Dobrym pomysłem jest również wzajemne wykonywanie makijażu gejszy, czy gry na instrumentach kojarzonych z tamtą kulturą.