Lodowisko wydaje się być ciekawym pomysłem na organizację imprezy integracyjnej. Zwolennicy zimowych szaleństw znajdą tu coś dla siebie, ale przede wszystkim wielce prawdopodobnej jest, że niektórych sportów na lodzie spróbują po raz pierwszy. Poniżej przedstawię krótko kilka fantastycznych pomysłów na rozkręcenie firmowej imprezy na wielkiej tafli zamarzniętej wody.

Curling – czyli coś znane z telewizji

Fani zimowych igrzysk olimpijskich doskonale będą wiedzieć o czym mowa. Sport ten wymaga przystosowania lodowiska do gry – muszą zostać wyznaczone linie torów oraz pole gry. Istotą zabawy jest fakt, że jest to gra zespołowa, co dodatkowo ma wpływ na zintegrowanie uczestników. Ze względu na różnorodność technik i precyzji jaką trzeba włożyć w zawody, często nazywana jest szachami na lodzie. W wersji profesjonalnej drużyna składa się z 4 zawodników. Do gry używa się kamieni zwanych czajnikami, które puszcza się ślizgiem do celu. Celem są koła nazywane domem. Podczas ślizgu kilku zawodników szczotkuje tor jazdy kamienia, aby powierzchnia przed nim pozwoliła na jego dłuższą podróż. Najwięcej punktów zdobywa się za trafienie czajnikiem w środek domu. Wygrywa ta ekipa, która uzbiera najwięcej punktów. Sam opis i terminologia gry sprawia, że każdemu pojawia się uśmiech na twarzy – co może sugerować doskonałą, integracyjną zabawę.

Hokej na lodzie – nie musi być na łyżwach

                Wcale nie musisz umieć jeździć na łyżwach, aby zagrać w prawdziwym meczu hokejowym (tak, buty to też dobra „łyżwa”). Ten emocjonujący sport jest w Polsce coraz bardziej popularny, a to chociażby za sprawą dobrze znanego Mariusza Czerkawskiego – grającego niegdyś w amerykańskiej NHL. Do gry używamy tutaj specjalnie wyprofilowanych kijów i ciężkiego, kauczukowego krążka. Mecz przypomina dobrze wszystkim znane mecze piłki nożnej, z tą różnicą, że krążek do bramki zagrywa się przeważnie za pomocą kija. Takie podstawy wystarczą aby fantastycznie spędzić czas grając w hokeja. To ciekawa alternatywa dla innych sportów zespołowych rozgrywanych na halach sportowych. Uczy współpracy i precyzji, a przy okazji daje dodatkową satysfakcję z udziału w grze, w którą do tej pory nie było dane nam grać.

Skąd wziąć odpowiedni sprzęt?

Tym problemem najlepiej zajmie się agencja eventowa. Wypożyczą sprzęt do curlingu, czyli szczotki i czajniki, zadbają o bezpieczeństwo podczas meczu hokeja, zapewniając profesjonalne stroje i niezbędne do gry kije, krążki i bramki hokejowe. Oprócz tego znajdą i zatrudnią najlepszych Instruktorów tych sportów oraz animatorów, którzy dopilnują dobrych humorów i uśmiechu na twarzach. Sama możliwość udziału w czymś nowym zmotywuje uczestników do współpracy i rozbudzi chęć do pokazania się z jak najlepszej strony. Będzie tez dobrym sposobem na sprawdzenie, jak ludzie zachowują się postawieni w zupełnie nowej dla nich sytuacji.