Koncerty, choć wszystkie są wydarzeniami muzycznymi, znacząco się od siebie różnią. Trudno porównać ze sobą na przykład koncert metalowy z koncertem muzyki klasycznej. Oba z nich mają odmienny wydźwięk. Jednymi z najbardziej wyjątkowych rodzajów koncertów są te organizowane dla dzieci.

Maluchy to bardzo wymagająca widownia. Dzieciom ciężko skupić uwagę na dłużej, za to o rozproszenie jej jest bardzo łatwo. Dzieci również postrzegają świat zupełnie inaczej niż dorośli. Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę organizując koncert dla najmłodszych. Poniżej umieściliśmy kilka porad, jak sprawić, by koncert zainteresował maluchy.

Organizacja koncertu miejskiego dla dzieci

Organizacja koncertu miejskiego dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. Wymaga ona zaplanowania znacznie większej ilości rzeczy niż w przypadku koncertu skierowanego do dorosłych. Od czego zacząć przygotowania? Koncert to impreza muzyczna, nie może więc zabraknąć na niej muzyki. Powinna być ona dobrana do wieku dzieci. Najlepszym wyborem będzie zatrudnienie zespołu, który specjalizuje się w koncertach dla najmłodszych. Zyskasz wtedy pewność, że repertuar przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom. Doświadczeni wokaliści będą również wiedzieć, w jaki sposób zachęcić dzieci do wspólnej zabawy.

Jaka muzyka pojawi się na koncercie dla dzieci? Najmłodszym dzieciom z pewnością spodobają się piosenki z ich ulubionych bajek, a także różnego rodzaju proste historie ubrane w melodię. Starsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił powtarzając słowa anglojęzycznych piosenek nastawionych na naukę języka. Najstarsi uczestnicy koncertu z pewnością ucieszą się słysząc radiowe hity w aranżacji zespołu.

Wspomnieliśmy, że dzieci niezwykle szybko się nudzą. Z tego względu dobrze jest zadbać także o dodatkowe atrakcje. Zabawy z animatorem to prawdziwa gratka dla maluchów. Nieco starsze dzieci chętnie oddadzą się szaleństwom na dmuchańcach. Na wszelkich imprezach dla dzieci sprawdzą się także stoiska z tatuażami z henny czy malowaniem twarzy.

Koncert miejski dla dzieci z Whatevent

Chcesz zorganizować koncert dla najmłodszych mieszkańców swojego miasta? Potrzebujesz pomocy? Zostaw to nam! Zorganizowaliśmy już setki koncertów plenerowych dla dzieci, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Skontaktuj się z nami, a sprawimy, że Twój koncert dzieciaki będą wspominać z wypiekami na twarzy!