Paintball jest bardzo popularną atrakcją, z której korzystają osoby prywatne i grupy. Nie każdy przepada za tą atrakcją, ponieważ ból związany z uderzeniem farby o ciało nie dla każdego należy do najprzyjemniejszych. Warto jednak zaproponować ją swoim pracownikom czy właścicielom firmy i kierownictwu, ze względu na odskocznie od codziennego życia i pracy. Warto wybrać się na wspólny paintball, gdzie każdy będzie mógł poznać tą atrakcje na własnej skórze i uznać czy jest ona odpowiednia czy nie.

Do czego może przydać się wyjazd na paintball dla firm?

Organizacja paintballu zależy od wielkości miejsca, gdzie jest to organizowane. Niektóre lokalizacje paintballa są na tyle małe, że skład grupy oraz tor przeszkód nie jest tak rozbudowany jak w przypadku dużych przestrzeni na paintball. Dzięki tej atrakcji można podzielić grupę na dwie drużyny i zobaczyć komu bardziej będzie zależeć na wygraniu rywalizacji, kto podejdzie do paintballa jako do zabawy, a kto potraktuje atrakcje zbyt poważnie. Poprzez bieganie, chowanie się wzajemnie, oraz porozumiewanie się za pomocą znaków, gestów i własnego spojrzenia, można dzięki atrakcji stworzyć grupę ludzi i osób, które świetnie sprawdzą się w funkcjonowaniu firmy, ponieważ odwaga w grze będzie odpowiednikiem odwagi w pracy i w firmie.

Gdzie można jeszcze zastosować paintball?

Klasyczne rekrutacje pracowników odbywają się początkowo zdalnie, na zasadzie zebrania CV i listów motywacyjnych, które są odpowiedzią na ogłoszenie zamieszczone w prasie czy internecie, a następnie przez kontakt bezpośredni na rozmowie kwalifikacyjnej, na której zadając różne pytania można zobaczyć czy dana osoba sprawdzi się do danej firmy lub pracy. Często jednak, osoby mniej doświadczone zawodowo, które nie mają bogatego CV, nie mogą zaproponować ze swojej strony dużo więcej niż szkołę czy kilka dotychczasowych prac, a przez to tracą na wartości w oczach pracodawcy. Aby dostrzec czy dana osoba będzie zaangażowana w pracy i będzie w stanie się jej nauczyć, można wykonać rekrutację pracowników właśnie w terenie, z użyciem paintballa. Jest to mało spotykana metoda i mało popularne rozwiązanie, ale to właśnie taka atrakcja przedstawi cechy osobowości osoby, którą chcę się zatrudnić. Przy grze wydobywają się bowiem różne emocje, które ciężko jest przewidzieć, poczynając od poddawania się, rezygnacji, płaczu, śmiechu, determinacji czy odwagi. Takie rozwiązanie pozwala wybrać odpowiedniego pracownika, który sprosta wszystkim oczekiwaniom stawianym firmie a osoby, które nie chcą pracować, na wstępie wyeliminuje.