Czy myślałeś kiedyś o takiego rodzaju evencie firmowym, który w swoim założeniu, stylistyce i klimacie jest w stanie przenieść uczestników do wykreowana świata filmowej przestrzeni? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas to zmienić! Skorzystaj z naszej propozycji zorganizowania wieczornego eventu firmowego z motywem filmów gangsterskich! Dla wielbicieli gatunku będzie to świetna okazja do sentymentalnego odświeżenia sobie dobrze znanych dzieł kinowych, a dla kompletnych nowicjuszy w temacie – szansa na zapoznanie się z estetyką filmową w takim, a nie innym wydaniu. Kino gangsterskie ukształtowało się w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, przybierając formę opowieści o losach gangstera, który robi zawrotną karierą lub pada ofiarą jej niespodziewanego upadku. Operując różnymi środkami dramaturgicznymi, narracyjnymi i stylistycznymi, film gangsterski wciąga widza w wyjątkową grę, w której on sam staje się również uczestnikiem akcji.

Filmowi gangsterzy – bezduszni złoczyńcy czy zagubione jednostki?

Na przestrzeni wielu lat obecności na ekranie gatunku filmu gangsterskiego, wykrystalizowały się różne schematy przedstawiania opowiadanej historii. Rozmaite filmy, które stały się już w zasadzie klasykami nurtu (“Mały Cezar” , “Wróg publiczny”,”Człowiek z blizną”), po dziś dzień stanowią inspirację dla wielu twórców, co potwierdzają przykłady prób nadania kierunkowi kina gangsterskiego nowej twarzy w późniejszych latach, między innymi w artystycznym wykonaniu Martina Scorsese czy Francisa Forda Coppoli (“Chłopcy z ferajny” i trylogia “Ojca chrzestnego”). Na przygotowanym według naszego planu evencie firmowym znajdą się motywy filmowe, które zadowolą  admiratorów starszych wersji gatunku, ale również jego nowszej odmiany.

  • quiz filmowy dla grup firmowych: “Klasyki kina gangsterskiego”: fragmenty filmów i pytania do nich,
  • animatorzy przebrani za postaci z filmów gangsterskich, serwujący drinki i inne napoje,
  • licytacja rekwizytów i plakatów filmowych,
  • kącik tematyczny świata gangsterskiego: kasyno i gry hazardowe: rosyjska ruletka, black jack, poker,
  • quiz muzyczny: fragmenty muzyki filmowej autorstwa kompozytorów tworzących na potrzeby filmów z gatunku kina gangsterskiego,
  • mini-strzelnica

Jeśli zaintrygował Cię nasz pomysł na zorganizowanie eventu firmowego w takim stylu, zachęcamy do szybkiego kontaktu! Przygotujemy dla Ciebie cały harmonogram imprezy, a Ty będziesz mógł spokojnie obserwować dobrą zabawę i integrację całego zespołu swoich pracowników!