Czy Polska może być fascynująca? Oczywiście, że tak. Wystarczy odkryć jej historie i tradycje, które często są już zapomniane. Miejscem, które właśnie ma za zadanie ocalić od zapomnienia jest Etno Muzeum „Zaczarowana Chata”.

„Cudze chwalicie – swego nie znacie”

Głównym celem podróży do Etno Muzeum „Zaczarowana Chata” jest zwiedzanie z przewodnikiem wystawy dotyczącej tajemnic polskiej kultury. Będą to tematy związane z odległymi i zapomnianymi czasami, ludowymi wierzeniami, legendami i innymi ciekawostkami ze świata kulturowego. Oprócz wieloletnich zbiorów, znajdziemy tam także wystawę prac i rzeźb polskich artystek – Barbary i Iren Kmiecik. Przewodnik w oryginalny sposób wprowadzi wszystkich w ten piękny i czasami przerażający staropolski świat.

Podróż na krańce ziemi

Oprócz typowej dla Polskiej historii i kultury wystawy, znajdziemy w „Zaczarowanej Chacie” także fakty i ciekawostki z życia Indian z Ameryki Północnej. To nic innego jak przepiękna i zaskakująca wystawa rękodzieła i sprzętów wykorzystywanych w tamtejszej kulturze. Co warto podkreślić, większość zgromadzonych tutaj przedmiotów jest autentyczna. Uczestnicy zapoznają się ze sposobami korzystania z tych eksponatów, a także poznają historię tamtejszego życia codziennego. Takie dwie, skrajnie różne wystawy w jednym miejscu, pozwolą na swego rodzaju porównanie kultury i warunków bytowych mieszkańców z dwóch odległych krańców świata.

Integracja na świeżym powietrzu

Po zwiedzaniu obu wystaw przyjdzie czas na integrację uczestników. Zorganizujemy dla państwa tory przeszkód, gry i zabawy w grupach, które będą miały na celu rozwinięcie zdrowej konkurencji. Takie współzawodnictwo będzie także wymagało sprytu, zwinności i dużej współpracy między zawodnikami. Wszystkie atrakcje będą ściśle nawiązywać do klimatu panującego w muzeum, aby zachowana została spójność tych elementów. Na zakończenie zorganizowane zostanie ogromne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród niespodzianek zwycięzcom. Nasza agencja dołoży wszelkich starań, aby wyprawa ta była wartościowa i niezapomniana, a jej efekty były widoczne w codzienności przez długi czas.