Czy można stworzyć scenografię z filmu Szybcy i wściekli? Można, tak jak i wszystkie inne  rozwiązania, które tylko sobie człowiek zamarzy. Kreatywne podejście do scenografii to podstawa dobrze udanego przedsięwzięcia. Aby sprostać oczekiwaniom swoich widzów i odbiorców, trzeba potrafić ich zaskoczyć – nie samą tematyką,ale i sposobem rozwiązania w realnej przestrzeni.

Dlaczego warto stworzyć scenografie nawiązujące do filmu Szybcy i wściekli?

Film jest popularny na całym świecie. Jego poszczególne serie i kolejne odcinki, udowadniają jak ogromne wrażenie zrobił na odbiorcach. Skoro film zrobił wrażenie, to scenografia takie samo wrażenie zrobi. Film ma wiele wątków, a sceny z filmów odbywają się w różnych miastach i miejscach. Można przenieść konkretną scenę i zainspirować się nią w swojej scenografii, a można również przenieść jeden klasyczny element jakim jest samochód.

Muzyka i szybkie samochody, to podstawa tego filmu. Gorące, upalne, pełne życia miasta, są odpowiednim tłem do tego, co wiąże się i dzieje w obliczu samochodów.

 

Ten wątek od razu pokazuje, w którym kierunku warto iść aranżując scenografię. Miejskie tło z wysokimi budynkami, pełne ulicznych świateł, to tylny plan na scenie. Przed wizerunkiem miasta pozostaje wkomponować nowoczesne szybkie samochody i doprawić wszystko muzyką. Samochód nie musi mieć trójwymiarowego wyglądu. Może to być atrapa papierowa samochodu, który powstał na bazie szybkiego auta. Warto także w dynamice pokazać szybkości wiatru. Do wiatru można wykorzystać przezroczyste materiały ułożone tuż za samochodem. Od czasu do czasu warto postawić także ławki miejskie czy drzewa, dla wydobycia realności kadru. Następnie nie musi pojawić się nic więcej, ponieważ to ludzie wprowadzą niezawodny ruch do scenografii i samochodowego świata.

 

Innym obrazem nawiązującym do scen z filmu “Szybcy i wściekli” może być scena nawiązująca do nadmorskiego krajobrazu. Gorący klimat niewielkiego miasteczka, szybkie samochody i gang, to kontrasty, które fascynują i zaciekawiają odbiorców. Nie zawsze oprawa  sceny  musi mieć miejski styl, tym bardziej, że w filmie “Szybcy i wściekli” wiele sytuacji dzieje się na zewnątrz miasta.

Tłem do takiej sceny może być plaża, palmy, duża ilość piasku rozrzucona po otoczeniu  i oczywiście szybkie samochody. Taka sceneria różni się od  scenerii miejskiej, więc warto przemyśleć pod jaki temat przewodni otoczenie będzie zaaranżowane, aby trafić stylem  scenografii w przedstawione przedsięwzięcie.