Lata 80 i 90 kojarzone są za jedne z najszczęśliwszych lat XX wieku. Zabawa, zmiany polityczne, czas kolorów i świetnej muzyki. To piękne czasy, do których wraca się z sentymentem. Nieliczni pamiętają stare Nokie, kasety magnetofonowe, oranżady i wiele innych przedmiotów, które teraz zastąpione są nowocześniejszymi zamiennikami. Kobiety w tamtych czasach umiały pokazać klasę swoim stylem i makijażem. Był on kolorowy, soczysty i pełen połysku. Z modą wygląda podobnie jak teraz. Szerokie spodnie, krótkie bluzki odkrywające brzuch, kolorowe fity. Jak zorganizować taką imprezę? O czym warto pamiętać? Tego dowiecie się poniżej!

Jak odwzorować strój z tamtych czasów?

Lata 80 i 90 łączyły w sobie pełną swobodę i luz w doborze ubrań. Chodziło bowiem o to, aby się wyróżnić z pośród tłumu. Kolorowe ubrania, z różnymi wzorami i ciekawymi krojami sprawdzą się tutaj idealnie. Styl powinien przypominać disco. Luźno i wygodnie. Moda tamtych lat opierała się również na jeansie i bluzkach oversize, które przywędrowały od streetwearu i raperów. Natomiast jeżeli chcesz zaskoczyć grupę nieco poważniejszym wdziankiem, polecamy garnitury w odważnych kolorach. Prążkowane garnitury, szerokie spodnie, coraz bardziej odbiegamy od tego typu ubrań, a kiedyś były to jednej z najpopularniejszych krojów. Jeśli chodzi o biżuterię, to byłą ona różna. Mężczyźni zwykle zakładali złote sygnety, natomiast kobiety złote bransoletki i naszyjniki.

A co jako przekąska?

W tamtych czasach w Polsce na sklepowych półkach były pustki, nie to co teraz. Jednak każdy zadowalał się tym, co było. A co dokładnie? Na stole powinien znaleźć się chleb z cukrem, kogel mogel, pierogi babci i kopytka z bułką tartą. Również popularne były kiszone ogórki, śledziki i sałatka jarzynowa, każdemu już znana. Na sam koniec król królów jeżeli chodzi o mięso – kotlet schabowy. Do tej pory stanowi główny punkt obiadowego menu.

Moda z lat 80 i 90 obecnie przeżywa renesans, więc z łatwością możesz przygotować swój look na taką imprezę. Jednym słowem – każda kolorowa stylizacja będzie trafiona! Możesz pobawić się w przebieranki i fryzjera, aby stworzyć niepowtarzalny styl. Z naszą pomocą impreza będzie jeszcze bardziej przypominała tamte lata. Przygotujemy odpowiednie dekoracje, które idealnie wpasują się w klimat całej imprezy. Zadbamy o menu, jak za dawnych lat! Muzyka również przeniesie Was w dawny klimat PRL-u. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia dalszej części szczegółów. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Do zobaczenia!