Wyjazdy firmowe, w zależności od wielkości firmy, powinno cechować kilka rzeczy. Przede wszystkim jest to dobór odpowiedniego miejsca i atrakcji, z których będą korzystać uczestnicy wyjazdu. Jak zrobić to dobrze, aby wszyscy na wyjeździe byli zadowoleni z czasu, który spędzili we wspólnym gronie? O tym podpowiadamy poniżej.

Od czego zacząć przygotowania do wyjazdu firmowego?

Najważniejsza jest lokalizacja, więc to od niej powinno być rozpoczęte planowanie całego przedsięwzięcia. Program wyjazdu i każdego dnia, który jest zaplanowany dla firmy, warto żeby był dostosowany do miejsca i warunków, które są w okolicy i przebiegu szkoleń lub konferencji oraz rozwijania dodatkowych umiejętności właśnie w tym miejscu. Kiedy miejscem jest hotel w środku miasta, głównymi dodatkami do niego są atrakcje, które znajdują się w obrębie miasta. Hotele poza salami, nie oferują wówczas zbyt dużo atrakcji ze swojej strony. Atrakcje uzupełnia miasto. Interesujące są rozwiązania, kiedy wyjazd jest poza miastowy i można skorzystać z gospodarstw agroturystycznych i hoteli, które mają dodatkowe oferty wypoczynku, jak SPA, wycieczki z przewodnikiem, gry zespołowe, czy duży teren do samodzielnego wykorzystania czasu w większej grupie oraz zapewnienia atrakcji we własnym zakresie. Na wyjeździe firmowym najlepiej sprawdzają się właśnie takie przestrzenie, ponieważ każdy czuję się w nich swobodnie i może zająć czas dla siebie. Kiedy program i rozwój na organizację czasu wolnego nie jest w pełni napięty atrakcjami, na dużej przestrzeni uczestnicy sami zdecydują jak jeszcze mogą wykorzystać czas na wyjeździe.

Co powinno znaleźć się na wyjeździe firmowym?

Przed wyjazdem, warto zaplanować godziny szkoleń, godziny konferencji, atrakcje, z których skorzystają uczestnicy. Zobrazuje to, ile czasu zajmie poszczególny dział na spędzenia czasu, aby nie przemęczyć uczestników ilością i natłokiem atrakcji, ale jednocześnie zapewnić im dużą ilość wyzwań, które są od siebie różne i zmienne tematycznie. W programie  znaleźć się  powinny wycieczki po mieście i okolicy, zwiedzanie interesujących miejsc, które mogą być powiązane z  tematyką firmy, gry i zabawy zespołowe np. gra w kosza, w siatkówkę, a jeżeli miejsca na to pozwala – na  jazdę konną lub wspólne wybranie się do parku trampolin (w przypadku miejskich wyjazdów) .

Interesujące dla uczestników będą także wszelkie warsztaty, na przykład z lepienia w glinie, tworzenia potraw kulinarnych czy malowania, umiejętność strzelania z łuku czy gry interaktywne, jeżeli pogoda nie sprzyja długim wędrówkom.