Wybór zakwaterowania jest niezwykle ważny, gdyż komfort i odpowiedni sen zapewniają gotowość do pracy i większą produktywność pracowników. Dlatego wybierając hotel na wyjazd, upewnij się, że jest to najlepsza opcja, która spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Po pierwsze – sprawdź lokalizację. Postaraj się znaleźć zakwaterowanie w pobliżu miejsca spotkań, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów z dotarciem na miejsce takich jak ruch uliczny itp. Można to łatwo sprawdzić na mapach online, które często dokładnie pokazują ile zajmuje dotarcie z jednego punktu do drugiego. Jeśli masz zamiar korzystać z transportu publicznego, zorientuj się czy odpowiednio blisko znajduje się np. przystanek tramwajowy i w jakich godzinach kursują z niego tramwaje.

Postaraj się nie wybierać miejsca zbyt luksusowego. Ma być przyjemnie, jednak celem jest przede wszystkim praca, a nie osobista podróż. Dowiedz się, czy Twoja firma ma już preferowane hotele, gdyż wybór takiego miejsca może to oznaczać lepszą ofertę cenową i większą wygodę. Niektóre firmy określają nawet dzienny koszt wydatków, o którym warto pamiętać decydując się na dany hotel.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także długość pobytu. Jeśli ma to być tylko kilka godzin między lotami, warto sprawdzić czy hotel oferuje stawki krótkoterminowe za kilka godzin odpoczynku w ciągu dnia. Jeśli natomiast wiesz, że będziesz miał trochę więcej wolnego czasu, pamiętaj, że hotel w centrum zaoferuje więcej atrakcji i szerszą dostępność do punktów gastronomicznych.

Cenne może okazać się również przejrzenie dostępnych na profilu danego hotelu opinii odwiedzających. W ten sposób upewnisz się, czy dane miejsce oferuje to, czego szukasz.

Przed wyjazdem zapoznaj się regulaminem hotelu dotyczącym zameldowania, wymeldowania, parkowania oraz liczby osób w pokoju.

Podejmując decyzję, powinno wziąć się także pod uwagę takie aspekty jak dostępność Wi-Fi w hotelu i czy zostało ono wliczone w cenę, ewentualne zasady korzystania z sal konferencyjnych, jeśli jest taka potrzeba – obecność sejfu w pokoju, do przechowywania cennych rzeczy. Warto zbadać również kwestię śniadań – czy są wliczone w cenę i czy godzina serwowania jest odpowiada, gdyż hotele nastawione na turystykę, często podają śniadania w późniejszych godzinach, które mogą okazać się nietrafione do naszych potrzeb.

Wybór miejsca zakwaterowania bywa trudny, gdyż pod uwagę należy wziąć wiele aspektów, ale niewątpliwie jest to jeden z ważniejszych punktów przy opracowywaniu planu wyjazdu. Warto poświęcić temu trochę czasu i upewnić się czy dane miejsce oferuje wszystko to, czego oczekujemy.