W dobie pracy internetowej i zdalnej, która w jednym stopniu wymaga pracy tylko na odległość, a z drugiej licznych dojazdów i przemieszczania się, znalezienie alternatywy, która połączy w sobie te dwie kwestie jest nie lada wyzwaniem. Prace zdalne można wykonywać wszędzie, mając zdecydowanie więcej możliwości na spędzanie czasu przy pracy w nietypowy i oryginalny sposób. Jednym z tych sposobów jest praca w samochodzie.

Jak pracować w samochodzie

Kiedy wiele osób zastanawia się jak podróżować po świecie samochodem, mało kto zastanawia się jak pracować w samochodzie i zwiedzić cały świat. Dużo osób marzy o takim życiu, ale dla większości jest to trudne do zrealizowania i często nieosiągalne. Nie wszystkie zawody pozwalają przenieść się na pracę zdalną i nie każdy budżet pozwala podróżować po świecie z pewnością, że nie zabraknie na nie pieniędzy.

Praca w samochodzie to często świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które często się przemieszczają. Praca przy komputerze, wydruki na drukarce przenośnej, rozmowy telefoniczne, wykonywanie notatek, a nawet telekonferencja, są możliwe z poziomu samochodu. Ciężko jednak zajmować się tymi obowiązkami, kiedy trudniejsze jest znalezienie miejsca postojowego, gdzie swobodnie można byłoby popracować. Obrzeża miasta dają zdecydowanie większe możliwości, ale nie zawsze są bliższe lokalizacji do miejsca, w którym musimy coś załatwić.

Biuro na kółkach

Już wiele lat temu biuro na kółkach stało się dosyć popularnym tematem. Na świecie takie rozwiązania istnieją od dłuższego czasu, w Polsce przykładowe “biura na kółkach” działają głównie jako food trucki. Gastronomia przechwyciła pomysł pracy na kółkach i oferuje mobilne i w pełni dostępne menu, bez konkretnej lokalizacji czy miejsca posadowienia nieruchomości. Pokazuje to, że każdy biznes jest możliwy do prowadzenia w samochodzie. Van to jedna z opcji, ponieważ firmy wynajmujące umożliwiają wynajem vana na dłuższy czas. Samochód, mimo że nie jest tani w zakupie i wynajmie, pozwala spędzić urlop z dala od domu i nadal wykonywać pracę, bez konieczności szukania konkretnych lokalizacji na noclegi w trakcie podróży, czy konieczności siedzenia w domu, w przypadku pracy zdalnej, w biurze w korporacji lub w firmie indywidualnej. Biuro na kółkach pokazuje, że nie trzeba spędzać wielu godzin w czterech ścianach, można połączyć obowiązki z przyjemnościami, i spełnić swoje marzenia dotyczące podróżowania. Samochód można wynająć na kilka dni, tydzień lub kilka tygodni. Dzięki temu, przemieszczając się z miejsca na miejsce można dotrzeć do potencjalnych klientów jak i przeprowadzić kampanię reklamową swojej własnej firmy na innych płaszczyznach i w miejscach lokalizacji. Wypożyczenie samochodu może odmienić nie tylko wizerunek firmy, ale i całe życie danego przedsiębiorcy.