Imprezy tematyczne najczęściej organizowane są w okolicy świąt i dni wolnych, lub okoliczności uznawanych za możliwe do zabawy. Jednym z takich momentów jest Halloween, mimo, że w Polsce nie cieszy się tak dużą popularnością jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, to część firm ma możliwość zorganizowania imprezy firmowej o takiej tematyce, zanim wszyscy zaczną przygotować się do okresu przedświątecznego, przed którym znajduje się jeszcze święto wszystkich zmarłych i Andrzejki.

Dlaczego warto zorganizować imprezę firmową w stylu Halloween?

Impreza Halloweenowa nie musi odbywać się tego samego dnia co w większości przypadków, a może mieć tylko wymiary tematyczne i być przygotowana zdecydowanie wcześniej niż w okresie zaduszków czy Wszystkich Świętych. Dzięki temu, pracownicy będą mieli okazję poprzebierać się w różne stroje o halloweenowym wymiarze, jak np. w strój baby jagi, strachy, duchy i kościotrupy. Przygotowania do świąt związane ze świętami zmarłych mogą pozostać bez imprezowania, ale impreza firmowa z przebieraniem, to ciekawy temat do  przygotowania spotkania dla swoich pracowników.

Jak zaaranżować otoczenie na Halloween firmowe?

Kiedy Halloween odbywa się w biurze czy w siedzibie firmy, można udekorować całą przestrzeń dyniami powycinanymi w różne buźki, a także dekoracjami z bibuły w kolorach pomarańczowym i czarnym, które są nawiązaniem do tej okazji, wiszącymi nietoperzami, girlandami wykonanymi ze szkieletów, sztucznymi pająkami, świecami lub lampionami, które dodadzą ciekawej atmosfery, ale także balonami z motywem halloweenowym w kolorze czarnym lub pomarańczowym. Można udekorować miejsce także sztucznymi pająkami, pajęczynami w formie podkładek pod kubki czy talerze, z których będą czerpać poczęstunek wszyscy uczestnicy imprezy, imitacją duchów, czy rozrzucić po całym wnętrzu jesienne liście, kasztany i żołędzie, które uzupełniają całą atmosferę imprezy halloweenowej. Dobrze jest także wkomponować kwiaty w formie słoneczników czy suchych gałązek, a także przygotować papierową zastawę na stół z przekąskami w pomarańczowym i czarnym kolorze.

Otoczenie dopełnią tylko ludzie, którzy przebrani w różne stroje, będą uzupełnieniem tej dekoracji, oraz poczęstunek, czyli np. potrawy, które wizerunkowo wyglądają jak obcięte palce, pająki czy potłuczone żylaste jajka.