Egipt dla Polaków jest kojarzony jako bogaty i ekskluzywny kraj. Dla wielu z nas miejsce to przypomina o wielkich faraonach, piramidach i ciężkiej pracy niewolników. I co najważniejsze – Egipt kojarzony jest z słonecznymi pustyniami. Jednakże oprócz pustyń ma także do zaoferowania wspaniałe cudy natury takie jak rafy koralowe na Morzu Czerwonym, piękne oazy czy urodzajna delta rzeki Nil. Kraj gwarantuje niezapomnianą przygodę połączoną z komfortowym wypoczynkiem w jednym z wielu dostępnych hoteli. Jesteście gotowi na niepowtarzalną wycieczkę w głąb Egiptu? Czekamy na Was!

Dlaczego warto zwiedzić Egipt?

  1. Pogoda – jest to chyba jeden z najważniejszych czynników, na który patrzą turyści. Piękna pogoda jest podstawą do zwiedzania nowego terenu. Egipt ma to do siebie, że panuje tam przepiękny ciepły klimat, który sprzyja zwiedzającym. Egipt to kierunek całoroczny, w zależności od naszych pogodowych preferencji, możemy wybrać upalne lato albo pogody mniej ekstremalne na jesieni i zimą.
  2. Rafa koralowa – nigdzie bliżej nie znajdziecie takich atrakcji podwodnych! Nad Morzem Czerwonym rafa zaczyna się często tuż po kilku krokach od brzegu, a woda jest niesamowicie przejrzysta i zapewnia świetną widoczność. Jest to niepowtarzalny widok na zdjęciach, a co dopiero wtedy, kiedy możemy to zobaczyć na żywo!
  3. Pyszne Egipskie jedzenie – kuchnia tego kraju oferuje wiele ciekawych kombinacji dań, które zaskoczą nie jedną osobę. Gwarantujemy niebo w gębie!
  4. Pustynia – kto chodź raz nie marzył o nocce na pustyni, spaniu nad gołym niebem, żyć jak w lekturze „W pustyni i w puszczy”. Oglądanie gwiazd w totalnym zaciszu, z dala od miasta, od świateł. No i oczywiście piramidy! Nie można pojechać do Egiptu i nie zobaczyć piramid w Gizie, nie zrobić sobie zdjęcia ze Sfinksem, nie zobaczyć starożytnego cudu świata – piramidy Cheopsa.
  5. Nil nie tylko w książce! – U jego brzegów skoncentrowana jest zarówno przyroda, jak i osady ludzkie. Po całej długości tej rzeki, możecie zobaczyć wiele atrakcji tego kraju. Właśnie wokół Nilu toczy się życie całego Egiptu. Jest wiele statków, które oferują taki rejs połączony e zwiedzaniem okolicznych atrakcji. Jest to świetny pomysł, gdy mamy mało czasu, a chcemy dużo zobaczyć.

To już koniec naszych propozycji, nie chcemy zdradzać wszystkich polecanych miejsc w Egipcie. Warto pojechać i przekonać się samemu, jak to jest. Zapraszamy Was do kontaktu z naszą grupą eventową, która w szybki sposób ustali szczegóły organizacji takiej wycieczki firmowej. Nie zawiedziemy Państwa!