Przemówienie, szampan, muzyka i branżowe rozmowy. Czy każdy bankiet musi wyglądać tak samo? Impreza to nie praca! Pamiętaj o tym, organizując kolejne firmowe przyjęcie. Spróbuj zrobić to inaczej, złamać jakąś z niepisanych reguł, delikatnie zaginając firmową czasoprzestrzeń. Wracając na ziemię – po prostu wymyśl coś, co poprawi nastroje wszystkim zebranym i rozkręci atmosferę. W końcu na bankiecie chodzi o dobrą zabawę, prawda? Gry, zabawy, konkursy… Możliwości jest mnóstwo. Przedstawimy tylko kilka z nich, ale pamiętaj, że ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Spróbuj myśleć niesztampowo. Potraktuj pracowników jako znajomych, z którymi po prostu chcesz miło spędzić czas, świętując ważne dla firmy wydarzenie. To również ich święto i bardzo ważne jest aby czuli się równie swobodnie co na spotkaniu ze swoimi znajomymi spoza pracy.

Gry i zabawy

Jakkolwiek dziecinnie to brzmi, różnego rodzaju gry i zabawy imprezowe skutecznie ocieplają atmosferę, wprowadzając bardzo dużo uśmiechu. Branżowe żarciki wplecione np. w grę w kalambury zapewnią uśmiechy na ustach wszystkich. To wspomnienie zagości w ich umysłach prawdopodobnie na zawsze, bardzo zbliżając do siebie grupę. Dobra atmosfera to podstawa. Atmosferę możesz rozluźnić także w wiele innych sposobów. Spróbujcie karaoke! Śpiewanie i rapowanie najpopularniejszych hitów to także świetna zabawa i na pewno zostanie ciepło przyjęta przez wszystkich gości imprezy. Jak to mawiają – muzyka łagodzi obyczaje. Jeżeli szukasz jeszcze jakiejś opcji, bardziej statyczną aktywnością może być ciekawa, żartobliwa – nie za długa – prezentacja multimedialna. Spróbuj ująć sukces, który świętujecie w krótkiej, humorystycznej formie, dziękując przy okazji wszystkim uczestnikom projektu. Z pewnością sprawi to, że poczują się docenieni i wyróżnieni, a ich dobry humor będzie promieniował do końca bankietu.

Konsola i konkurs

Zaproś wszystkich na parkiet. Może warto spróbować np. gier na konsole z kamerą, które punktują różne ruchy taneczne? Lub, jeżeli imprezujecie w gronie męskim – gier sportowych, np. wyścigów samochodowych czy turniejów piłki nożnej? Wspólne kibicowanie członkom zespołu i rywalizacja o najlepszy wynik może przynieść wiele pozytywnej energii i przyjaznej atmosfery. Pamiętaj, że opcji jest jeszcze wiele i warto wspólnie z pracownikami zastanowić się co moglibyście robić, aby kolejny firmowy bankiet nie był zwykłym, nudnym spotkaniem po pracy, które trzeba po prostu odbębnić.