Jak zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy?

2021-02-17T17:31:32+01:0015 lutego 2021|Agencja Eventowa, Okiem specjalisty|

Myślenie o tym, co może się nie udać podczas organizowanego wydarzenia, może wydawać się negatywnym nastawieniem, ale w rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które organizatorzy MUSZĄ zapewnić i omówić podczas planowania wydarzenia. Warto wiedzieć, jakie jest ryzyko, zrobić odpowiedni plan i być przygotowanym na poradzenie sobie z nieoczekiwanymi wypadkami.

Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia jest oczywiste. Jednak nawet przy odpowiednim ubezpieczeniu trzeba przyczynić się do zmniejszenia ryzyka związanego z uczestnictwem w wydarzeniu.

Każde wydarzenie powinno się rozparzyć zależnie od lokalizacji, typu imprezy i liczby osób. Jest jednak kilka obszarów, którym każdy organizator powinien się przyjrzeć.

Na pierwszy ogień warto wziąć wszelki sprzęt. Niezależnie od tego, czy będzie to duże wydarzenie muzyczne z ogromnymi scenami i dużą ilością oświetlenia, czy lokalna impreza sportowa na świeżym powietrzu z nagłośnieniem do komentowania – warto ocenić sprzęt, który będzie na miejscu i ocenić związane z nim zagrożenia.

Po drugie: opracuj strategię kierowania tłumem. Dzięki odpowiedniemu planowaniu będzie można cieszyć się gwarną atmosferą bez stresu związanego z niezaplanowanymi próbami zarządzania tłumem. Może to obejmować opiekę nad zagubionymi dziećmi i sposób, a także ocenę ryzyka na placach zabaw i miejscach przeznaczonych dla dzieci.

Trzeba także zadbać o odpowiednią pomoc medyczną. Wypadki i kontuzje są częste na imprezach. Nie sposób całkowicie wyeliminować tych zagrożeń, ale warto wdrożyć plan radzenia sobie z nimi. Upewnij się, na miejscu jest odpowiedni personel pierwszej pomocy i środki medyczne.

Niezależnie też od tego, czy transport jest zapewniony, potrzeba odpowiedniego zorganizowania, oznakowania, parkingu i widocznych miejsc dla pieszych. Warto dokładnie ocenić ryzyko związane z tą kwestią – w ten sposób  można stworzyć bezpieczne środowisko i ograniczyć możliwość wystąpienia incydentów.

Potencjalnym zagrożeniem może być również nieprzewidywalna pogoda. Warto przygotować się na różne scenariusze pogodowe.

Poruszone tutaj kwestie mogą nie być odkrywcze, ale warto jeszcze raz upewnić się czy spełniamy wszystkie warunki bezpieczeństwa, gdyż festiwal powinien być zabawą i dobrym czasem, a nie wspomnieniem miejsca, gdzie wydarzył się jakiś nieoczekiwany wypadek.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE