Eventy dla blogerów, twórców filmowych i influencerów, to coraz bardziej chwytliwe i jedne z najlepiej zorganizowanych eventów w Polsce, a także na świecie. Dzieje się tak, ponieważ grupą odbiorców są ludzie, którzy tworzą treści, filmy, liczne zdjęcia, publikując wszystko w sieci, co trafia na ogólnopolskie i światowe rynki. Są to więc osoby, które nie tylko cechują się chęcią pokazania i kreatywnymi pomysłami, ale także są na bieżąco z nowymi trendami, produktami i stale poszukują nowych wyzwań oraz bodźców, które będą podstawą do tworzenia nowych treści.

 

Wiele eventów oraz targów, mogłaby brać przykład z propozycji jakie są serwowane na eventach organizowanych dla blogerów i twórców internetowych. Ilość pomysłów, które powstają przy pomocy organizatorów i firm wystawiających się na eventach, na każdych targach i w każdym roku jest zupełnie inna. Powtarzalność stoisk nie ma tu racji bytu. Każde stoisko jest tak mocno sfotografowane i sfilmowane, że im bardziej oryginalne przedstawienie produktu na evencie dla blogerów i twórców, tym większe rozpropagowanie  nie tylko samego eventu, ale i firm, które są wystawcami.

Pomysły które się sprawdziły

Na eventach dla twórców sprawdzają się wszystkie atrakcje, przy których odbiorcy się nie nudzą. Ich uwagę przyciągają warsztaty organizowane na stoiskach, konkursy połączone z publikacjami zdjęć ze stoisk w sieci, możliwość przeżycia przygody jakiej do tej pory nie przeżyli, nagrania i fotografowanie wszystkiego, co będą w stanie opublikować i podziękować w ten sposób marce za wspólne spędzenie czasu. Takimi atrakcjami mogą być przejazdy samochodem najnowszej klasy, przejazd na motorze, nauka jazdy na deskorolce,  huśtawka, gry i zabawy z wykorzystaniem okularów interaktywnych vr, liczne pomysły na zdjęcia sferyczne i ruchome obrazy 3D, możliwość uczestnictwa w aplikacjach, które zmieniają wizerunek człowieka w nietypowy kształt czy istotę, fotobudki, dzięki którym można zrobić pamiątkowe i oryginalne zdjęcia z eventu, próbowanie produktów, które weszły na rynek, darmowe posiłki czy smakołyki, które zostaną pokazane na zdjęciach, możliwość wywiadów i spotkanie ze znanymi ludźmi,  czy zwiedzanie miejsca, w którym odbywa się impreza.

Popularne eventy, na które warto się wybrać i zainspirować pomysłami

Najpopularniejszą i największą imprezą eventową dla blogerów i twórców internetowych jest event See Bloggers, Blogowigilia, Blog Forum Gdańsk, Meet Up, Influencers live, Blog Conference Poznań czy Meet Beauty Warszawa. Wszystkie wydarzenia różnią się nieco od siebie, ale są warte uwagi, ponieważ pokazują w jak kreatywny sposób można przygotować eventy dla osób zajmujących się na co dzień kompletnie różnymi branżami.