Norwegia to malowniczy kraj skandynawski, którego krajobraz słynie z fiordów, gór, jezior i lodowców. Jeżeli planujesz firmowy wyjazd, a niekoniecznie jesteś zwolennikiem wysokich temperatur i wyspiarskiego klimatu, wycieczka do Norwegii to propozycja, którą powinieneś rozważyć!

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Norwegii?

Wybierając się na wycieczkę do Norwegii, trzeba mieć na uwadze jej zróżnicowanie klimatyczne i choć na południu klimat jest nieco łagodniejszy niż na północy, gdzie bardziej przypomina już ten arktyczny, raczej należy być przygotowanym na możliwe opady deszczu i nagłą zmianę warunków pogodowych. Pamiętaj o spakowaniu odpowiedniego ubrania i wygodnych butów na piesze wędrówki. Niech nie zdziwią Cię jednak znaczące różnice w długości trwania dnia i nocy, gdyż położenie geograficzne Norwegii skutkuje występowaniem w północnej części kraju tzw. dni i nocy polarnych, czyli czasu, kiedy słońce wcale nie zachodzi lub nie wschodzi. Nie powinieneś natomiast zbytnio przejmować się wymianą gotówki na obcą walutę – w większości miejscach turystycznych można używać karty płatniczej.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Norwegii?

Norwegia oferuje wiele atrakcji turystycznych, które wynikają z jej niesamowitego środowiska przyrodniczego i bogatej historii związanej z osiągnięciami wikingów. Oto kilka z nich, które warto zobaczyć:

  • Sverd i fjell – monument w Stavanger przedstawiający trzy duże miecze wbite w ziemię na pamiątkę bitwy w 872 r. i zjednoczenia Norwegii w jedno królestwo;
  • Preikestolen – klif o wysokości ponad 600 m, którego wierzchołek ma wymiary 25 na 25 m;
  • Kjeragbolten – kamień na szczycie góry Kjerag będący złożem lodowcowym wciśniętym w szczelinę góry;
  • Trolltunga – formacja skalna o charakterystycznym kształcie mającym podobno przypominać język trolla;
  • Osada z Wczesnej Epoki Żelaza – replika gospodarstwa istniejącego do 550 r. n.e.

Dlaczego warto odwiedzić Norwegię?

Warto odwiedzić Norwegię, by zachwycić się pięknem jej krajobrazu i doświadczyć zjawisk klimatycznych, które dla nas wydawać by się mogły anomaliami. Wyjazd do Norwegii to także idealna możliwość spróbowania autentycznej norweskiej kuchni, która opiera się przede wszystkim na rybach, owocach morza, mięsie, serach i jagodach. Jeżeli jesteś zainteresowany organizacją integracyjnej wycieczki dla swoich pracowników i podoba Ci się pomysł wędrówek po fiordach, zdobywania klifów i eksploracji kultury potomków wikingów – odezwij się do nas. Ahoj, przygodo!