Nic dziwnego, że wszyscy uwielbiają eventy plenerowe takie jak pikniki, festiwale i wydarzenia sportowe. Słoneczne ciepło na twarzy, zapach grillowanych potraw i miękka trawa pod stopami to idealna forma spędzenia wolnego weekendu! Poza tym czas spędzony na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele plusów zdrowotnych, zwiększa energię i wzmacnia układ odpornościowy, poprawia kreatywność oraz poprawia nastrój i koncentrację.

Jednak imprezy plenerowe mają wiele specyficznych dla siebie problemów, od pozwoleń po przygotowanie  na złą pogodę. Jak sprawić, żeby impreza plenerowa przebiegła sprawnie i bez zbędnych kłopotów? Trzeba rozważyć kwestie bezpieczeństwa, takie jak ilość uczestników, warunki sanitarne, dostępność wody pitnej ale także formę rozrywki dla uczestników! Przedstawiamy listę aspektów, o które należy zadbać organizując wydarzenie w plenerze.

Zorganizuj pierwszą pomoc: Wyznacz punkt pierwszej pomocy oraz upewnij się, że na wydarzeniu będzie obecna wystarczająca liczba wykwalifikowanych osób udzielających pierwszej pomocy.

Oznakowanie: Dzięki jasnemu oznakowaniu unikniemy tłoku ludzi, którzy nie wiedzą w którą stronę iść – zadbaj o drogowskazy i barierki, które pomogą kierować ruchem.

Warunki sanitarne: brak toalet może zepsuć całą imprezę, upewnij się, że na miejscu będzie wystarczający sprzęt sanitarny.

Monitoruj pogodę: Najczęstszym powodem odwoływania imprez plenerowych jest złą pogoda, dlatego skrupulatnie zacznij monitorować pogodę z jak największym wyprzedzeniem.

Bądź przygotowany na deszcz: pomimo starannego monitorowania pogody może się zdarzyć, że zaskoczy Cię deszcz, dlatego przygotuj „plan B” na takie wypadek.

Śmieci: Upewnij się, że na terenie wydarzenia jest wystarczająco dużo pojemników na odpady, aby zminimalizować ryzyko, że uczestnicy będą bezmyślnie wyrzucać śmieci gdzie popadnie.

Zapewnij komfort gościom: Powinien być stały dostęp do wody pitnej, warto rozważyć wypożyczenie przenośnych klimatyzatorów.

Owady: Przed wydarzeniem warto poprosić o opryskanie okolicy, jednak musi odbyć się odpowiednio wcześniej, aby móc bezpieczne ustawić żywności na obszarze.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami: Osoba niepełnosprawna powinna móc cieszyć się wydarzeniem jak każdy inny uczestnik.