Biznesowy event najczęściej kojarzony jest elegancją, pokazaniem wartości danej firmy i wykwintnymi posiłkami czy prelekcjami. Czasami ma formę zbliżony do targów branżowych, więc udział w evencie jest otwarty dla firm z różnych branż i o różnym poziomie finansowym.  Aby udekorować przestrzeń pod biznesowy event, należy wypracować i uzyskać jak najlepszy efekt wizerunkowy danego przedsięwzięcia, ponieważ to on ukaże możliwości organizacyjne firmy, która organizacją się zajęła oraz budzi zaufanie i otwartość innych firm na przekazywane na evencie informacje czy współpracę z innymi kontrahentami.

Jakie dekoracje wybrać na biznesowe eventy?

Dekorując salę na evencie,  warto wprowadzić do niej balony foliowe, które charakteryzują się swoją wielkością, widoczną z daleka, i połyskującym materiałem, który przyciąga wzrok i nadaje eleganckiego stylu całej przestrzeni. Ponadto przestrzeń można wypełnić licznymi balonami lateksowymi np.w czarnym lub białym kolorze, albo wypełnione wewnątrz konfetti. Balony mogą mieć także dekoracyjny nadruk, który będzie klasyczny i stonowany, aby nie konkurować z innymi elementami imprezy. Najlepiej sprawdzają się wzory w kropki, marmurowe oraz balony LED, które dadzą świetlistą poświatę w danej przestrzeni i wokół otoczenia eventu. Balony LED dostępne są na rynku w kolorze białym oraz w miksie kolorystycznym, więc event może połyskiwać mieniącymi się balonami, dostosowując ich kolorystykę do danej aranżacji wnętrza.

Na evencie sprawdzą się dekoracje papierowe, na przykład rozety dekoracyjne czy kule bibułowe zawieszone przy suficie. Uwagę na siebie zwrócą również wstążki jedwabne, które można przymocować do krzeseł i oznaczyć w ten sposób styl eventu.

Aby rozświetlić poszczególne przestrzenie na imprezie, warto zastosować lampki dekoracyjne LED. Świetliste napisy i neonowe akcenty przyciągające wzrok, będą podstawą do robienia pamiątkowych selfie z imprezy.

Dekoracyjnie, tkaninami, kryształami i szkłem, można uzupełnić dekoracje stołów i stolików w trakcie przerwy pomiędzy eventowymi prelekcjami.

Jako podsumowanie spotkania biznesowego, wszystkim przybyłym warto podarować mały prezent, ukryty w dekoracyjnych woreczkach lub pudełkach, zastępujących standardowe torebki z gadżetami eventowymi. Wówczas, ozdobniki będą spójne z całą imprezą oraz pozostaną pamiątką dla uczestników, którzy brali udział w evencie.