Konferencja prasowa na świeżym powietrzu

2022-02-22T00:35:32+01:0020 lutego 2022|Agencja Eventowa, Konferencje|

Zazwyczaj wydarzenia takie jak konferencje, odbywają się w zamkniętym pomieszczeniu. Jest to podyktowane powagą podejmowanego tematu lub po prostu względami wygody – lepiej jest sobie gdzieś usiąść, katedrę ustawić na podwyższeniu, a nad głową mieć zadaszenie. Zdarza się jednak, że względy sytuacyjne wymagają, by konferencja odbyła się na świeżym powietrzu. Jak zatem najlepiej podejść do tematu?

Czego może dotyczyć konferencja w plenerze?

  1. Danego obiektu, np. parku lub lasu – wtedy rozstawienie potrzebnego sprzętu i kamer wokół danego miejsca wydaje się idealnym pomysłem. Zwłaszcza, jeśli całość zdarzenia uwieczniają kamery. Wtedy wszyscy widzowie będą mogli lepiej wejść w klimat omawianego zagadnienia i wczują się w to, o czym mówią prelegenci.
  2. Zjawiska występującego w wiosnę lub lato – bo przecież zimą nie będzie możliwe do dostrzeżenia. Może chodzić np. o kolejki po lody lub ochładzanie się wodą na rynku w lato.
  3. Jeśli tylko warunki sprzyjają, konferencję na zewnątrz można zorganizować o każdej porze, nawet jeżeli jej tematyka nie dotyczy koniecznie warunków w plenerze.

Jaka jest specyfika konferencji prasowej?

Jak sama nazwa wskazuje – dotyczy prasy. Jest to wydarzenie medialne, w którym osoby chcące przekazać mediom pewne informacje zapraszają dziennikarzy do wysłuchania ich oraz, najczęściej, zadawania związanych z daną sprawą pytań. Dzięki temu szerokie grono odbiorców może się dowiedzieć o danym wydarzeniu. Najczęściej prelegentami są politycy, cała partia polityczna, samorządowcy lub inni ludzie działający na rzecz społeczeństwa obywatelskiego lub lokalnego.

Jako firma eventowa, specjalizujemy się w organizacji różnego typu wydarzeń. Konferencje to jedna z wielu form, które oferujemy naszym klientom. Oczywiście – dostosowujemy ofertę do Waszych indywidualnych potrzeb, dlatego jeśli Wasze oczekiwania są nieco bardziej specyficzne polecamy zadawać pytania, a rozwiejemy Wasze wątpliwości. Serdecznie zapraszamy!

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIE