Wyjazd firmowy organizowany jest zarówno dla dużych korporacji, jak i małych firm, które chcą oderwać się od codziennej pracy lub zjednoczyć zespół, aby lepiej funkcjonował i realizował nowe przedsięwzięcia z większym rozmachem. Wyjazdy korporacyjne, które złożone są z ogromnej ilości ludzi, mają inne oczekiwania co do takich wyjazdów, oraz potrzebują innych miejsc, w których wszyscy pracownicy będą mogli się odnaleźć.

 

Który rodzaj miejsca jest odpowiedni dla danej firmy?

Wyjazdy firmowe i korporacyjne powinny przede wszystkim być skupione na ofertach hoteli.  Zamówienie całego piętra hotelowego dla wszystkich pracowników oraz atrakcje jakimi są restauracje, bary, SPA, czy inne udogodnienia jakie oferuje dany hotel, pozwoli w pełni zaangażować wszystkich pracowników i utrzymać ich w jednym miejscu. Oferowany wypoczynek, sale konferencyjne i szkoleniowe, pozwala ograniczyć koszty dojazdów w inne miejsca, w których trzeba byłoby organizować spotkania grupowe. Wszystkie atrakcje powinny być zorganizowane na przestrzeni hotelu i terenów, które te hotele posiadają. Jeżeli hotele są duże i dysponują dużymi przestrzeniami wokół, impreza konferencyjna jest zdecydowanie przyjemniejsza i więcej się na niej będzie działo.

W przypadku mniejszych działalności do 20 pracowników, warto wybierać rozwiązania takie jak domki letniskowe czy agroturystyka. Wypoczynek w takim miejscu, w kameralnym gronie, zjednoczy grupę, ale jednocześnie pozwoli wybierać się na wycieczki piesze, spróbować regionalnych przysmaków, poznać nowe umiejętności, nabrać kwalifikacji zawodowych w nowym miejscu, zorganizować zespół, zapoznać go ze sobą, a to wszystko z dala od dużych miast i aglomeracji, od których pracownicy mogą być przemęczeni wyjazdem a nie wypoczęci.

Dlaczego warto sugerować się miejscem na wyjazd firmowy?

Dobrze dobrane i odpowiednie miejsca pod własną działalność, to klucz do zadowolenia pracowników i właścicieli firmy, którzy po wyjeździe wrócą z kreatywnymi pomysłami na nowe strategie działania firmy. Kiedy miejsce jest źle dobrane, pracownicy są zmęczeni wyjazdem i czekają tylko na szybki powrót do domu, wyjazdy firmowe mimo szkoleń, które są pierwszorzędne, pozwalają zwiedzić nowe przestrzenie, miejsca i znaleźć nowe regiony na rozwój działalności, odpocząć i nabrać energii do sprostania nowym wyzwaniom.  Im lepiej dobrana oferta do wielkości firmy, tym pewność, że wyjazd firmowy będzie uznawany za udany. Wygodny nocleg i oferty poboczne, poza przekazaniem wiedzy merytorycznej, to niezawodna odskocznia i zachowanie równowagi między pracą a odpoczynkiem.