Wyobraźcie sobie stare, kameralne kino a’la lata 20-te. Nastaje ogromny kryzys i wszelka beznadzieja ogarnia placówkę. Pożółkłe ściany, zalegające w rogach pajęczyny i puste fotele obite czerwonym zamszem, na którym niegdyś zasiadali najwykwintniejsi goście, aby uraczyć się nowościami ze świata kinematografii. Nad budynkiem lituje się tajemna persona, która postanawia odrestaurować posmutniałe miejsce i tchnąć w nie nowe życie. Prace trwają latami, ale w końcu udaje się – z miejsca z którego kiedyś wszyscy musieli uciec, powstaje pomieszczenie, z którego wszyscy chcą uciec – escape room w stylu świata przedstawionego w Serii niefortunnych zdarzeń.

Dojdziecie do niego urokliwymi uliczkami, które pamiętają jeszcze lata przedwojenne – przywodzące na myśl niezbyt szczęśliwe zbiegi okoliczności. Na ławce na rynku spojrzycie w twarz Daisy – księżniczki tamtejszego zamku, która musiała zapomnieć o swoich angielskich korzeniach i dostosować się do kontynentalnych standardów. Zobaczycie zamknięte restauracje o wieloletniej tradycji, które zostały pochłonięte przez kryzys, a obok te najmłodsze, które jakby zdawały się go nie dostrzegać. Miasto kontrastów, a jednak piękne samo w sobie.

Nasza firma zorganizuje wyjazd do miejsca, gdzie szczęście nie było zawsze w obfitości, a tubylcy musieli się zmagać z niejedną niespodziewaną tragedią. Na pewno to znacie – ogromna burza i jakby już nigdy Słońce miało nie wyjść, a jednak po czasie wygląda zza chmur. Tak wyglądają pierwsze kroki przez wyboje życia. Taki właśnie słodko-gorzki scenariusz czeka Was w tym niezwykłym miejscu.

A jednak jest w tej historii coś absorbującego – dającego nadzieję, tajemniczego – coś, co sprawia, że chce się ją poznać!

A wy? Chcielibyście się stać częścią układanki i doświadczyć na własnej skórze serii niefortunnych zdarzeń? Zorganizujemy wyjazd pełen wrażeń, który sprawi, że będziecie chcieli wrócić do tego miejsca i odkrywać je kawałek po kawałku – tak wiele jest przecież do przeżycia.

Ostrzegam – to zabawa tylko dla odważnych.