Fotobudka to popularna atrakcja wykorzystywana na eventach, spotkaniach biznesowych i imprezach okolicznościowych, jak: śluby, wesela, komunie, wieczory panieńskie, wieczory kawalerskie,  imprezy urodzinowe i garden party na ogrodzie.

Rodzaje fotobudki

Dostępne na rynku fotobudki mają różny kształt i możliwości wykonywania zdjęć. Jedne fotobudki wykonują serię zdjęć po 3 lub 4 sztuki w wąskim pasku. Inne natomiast umożliwiają wykonanie jednego zdjęcia w większym formacie. W związku z tym, że fotobudki wpływają na świetną pamiątkę z każdej imprezy oraz są chętnie wykorzystywane gdziekolwiek się nie pojawiają, nie konkurują w żaden sposób z popularnym zdjęciami wykonywanymi z telefonu w formie selfie. Fotobudki połączone są zarówno z możliwością wydruku zdjęcia jak i przesłania go w formie elektronicznej na adres mailowy. Dzięki temu, każde zrobione zdjęcie można samodzielnie opublikować w sieci i na kanałach social media.  Wypożyczając fotobudki można wybierać rozwiązania, gdzie fotobudka jest zamkniętą przestrzenią, do której wchodzi się za kotarę lub drzwi i wykonuje serię zdjęć. Dostępne są również fotobudki w formie słupka, przed którym należy się ustawić, aby wykonać dane zdjęcie. Bardziej współczesna rozwiązanie, to nowoczesna skrzynka z monitorem i wyjściem na obiektyw, z której boku wychodzi wydruk zdjęcia, a sama skrzynka ustawiona jest tylko na metalowym stelażu. Fotobudka może mieć również charakter lustra. Jest to chętnie wybierany rodzaj  automatu, ponieważ przy robieniu zdjęcia każda osoba widzi swoje odbicie, a zdjęcia mogą składać się z dużej liczby osób, które się przed lustrem ustawią.

Jaka fotobudka jest odpowiednia do konkretnej imprezy?

Na eventy i spotkania tematyczne, gdzie większość osób nie zna się wzajemnie, najchętniej wybierane są fotobudki z pomieszczeniem lub w formie słupka. Pozwala to zachować odpowiednią intymność i brak dyskomfortu kiedy wszyscy patrzą się na wykonywane zdjęcie. Fotobudka w formie lustra sprawdza się na rodzinnych przyjęciach, gdzie zdjęcia grupowe mają duże znaczenie. Każde wykonywane zdjęcie może być zrobione spontanicznie, nawet wtedy kiedy już ustawiła się do niego odpowiednia ilość osób.

Fotobudka to także niezawodne rozwiązanie do plenerowych przyjęć. Urodziny, imieniny, garden party, czy jubileusze, mogę nabrać zupełnie innego wyrazu kiedy zostanie po nich pamiątka w formie zdjęć z fotobudki. Zamówienie fotobudki na takie przyjęcie potrafi całkowicie rozkręcić wszystkich  gości, i nadać im niepowtarzalnego znaczenia i humoru.

Co dobrać do fotobudki?

Poza samym wynajem fotobudki warto wynająć także gadżety, które umilają cza na plenerowym spotkaniu. Kolorowe okulary, kapelusze, maski, peruki, znaczniki czy wzorniki tematyczne na patyczku, pozwalają w jednej chwili odmienić swój wizerunek w fotobudce.  Panie mogą mieć brody, panowie czerwone usta, można stać się w jednej chwili zwierzakiem lub zmienić zawód na policjanta, pilota, a nawet królewnę.