Gry bitewne, pospolicie nazywane ”bitewniakami”, to nic innego jak odmiana znanych wszystkim gier planszowych. Jednak, kiedy gry planszowe wymagają od graczy raptem kupna samej gry i zaznajomienia się z jej zasadami, gry bitewne, są o wiele bardziej zaawansowane i absorbujące.

Oprócz wyboru jednego z wielu dostępnych na rynku systemów bitewnych, wprowadzających cię w unikalne uniwersum, zaczynając zabawę z grami bitewnymi, musisz też opowiedzieć się po jednej z kilku dostępnych frakcji, jaką będziesz kolekcjonował i grał. Każda z takich frakcji, różni się pod wieloma względami od innych i posiada zarówno słabe, jak i mocne strony, które mogą być wykorzystane przez ciebie jak i twojego przeciwnika. Gdy już wybierzesz stronę konfliktu, nadejdzie czas kompletowania twojej armii, składającej się z wielu diametralnie różniących się od siebie jednostek, pod kątem wyglądu, jak i statystyk. Celem gry bitewnej jest zazwyczaj pokonanie wszystkich jednostek przeciwnika na planszy lub osiągnięcie konkretnego celu podczas trwania rozgrywki.

Nieodzownym elementem gier bitewnych jest własnoręczne składanie oraz malowanie modeli zanim zostaną one wprowadzone na planszę. Dla wielu weteranów gier figurkowych jest to rzecz niemal obowiązkowa. Co jednak za tym idzie, wiążą się z tym stosunkowo duże koszta zakupu farb modelarskich, pędzelków, kleju do składania, czy innych materiałów dekoracyjnych. W celu rozegrania nawet tych najbardziej podstawowych scenariuszy, będziesz musiał(a) uzbierać pewną liczbę jednostek, a to wiążę się z dodatkowymi kosztami. Jak widzisz zatem, mimo że zabawa z pewnością jest przednia, nie jest to jednak tani sport.

Mniej więcej tak wygląda skrócony opis bitewniaków, które każdego roku zjednują sobie coraz większe rzesze fanów przez rozrastające się sieci sklepów, takich jak międzynarodowy “Games Workshop”, czy polski “Wargamer”. W takich salonach, często rozgrywane są pokazy gier, czy turnieje reklamujące dany system figurkowy. Turnieje mogą rozgrywać się również amatorsko, zorganizowane przez znajomych, czy szersze grono uczniów szkoły lub uczelni. Z przygotowaniem większych eventów, wiążą się jednak ogromne koszta, kwestie logistyczne oraz organizacyjne, które dla wielu mogą być prawdziwym problemem. Jednak bez obaw! Z pomocą przychodzi ci firma Whatevent, która weźmie na swoje barki organizację eventu i dopilnuje, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Organizacja akcesoriów do gry, figurek oraz cateringu

Mając szerokie doświadczenie w organizowaniu wielu tematycznych imprez, przygotowanie miejsca do turniejów gier figurkowych będzie dla nas drobnostką! Oto co przykładowo zawiera nasza oferta:

  • Organizacja stołów, makiet oraz elementów scenerii do gry
  • Organizacja akcesoriów potrzebnych do rozgrywek, takich jak miarki, kostki, zeszyty na rozpiski i notatki, kleje, farby, czy zapasowe podstawki
  • Wypożyczenie figurek i podręczników z zasadami do systemów bitewnych, takich jak: “Warhammer Fantasy Battles”, “Warhammer: Age of Sigmar”, “Warhammer 40,000”, “Władca Pierścieni Gry Strategiczne w Śródziemiu”, “The Hobbit: Strategy Battle Game”, “X-Wing Star Wars”, “Infinity”, czy “Ogniem i Mieczem”
  • Organizacja profesjonalnych sędziów turniejowych
  • Organizacja nagród za zajęcie najwyższych miejsc
  • Organizacja cateringu (przekąsek i napojów)
  • Organizacja klimatycznej muzyki w tle (w tym sprzętu nagłaśniającego)
  • Zapewnienie optymalnego dojazdu na teren turnieju
  • Organizacja noclegu, w przypadku, gdy event figurkowy trwa dłużej niż jeden dzień

Warsztaty malowania oraz nauki gry

 Oprócz zapewnienia akcesoriów oraz posiłków, nasza firma może również zająć się organizacją profesjonalnych warsztatów, których celem jest nauka lub szlifowanie umiejętności malowania figurek w różnej skali. Ponadto, w przerwach między turniejami, możemy zorganizować również zajęcia nauki gry w konkretne systemy figurkowe, z których skorzystają z pewnością osoby wchodzące dopiero w świat bitewniaków.

Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie spotkania byłby również konkurs malowania figurek z nagrodami w postaci zestawów figurkowych, elementów terenu, czy podręczników z zasadami.

Konkursy wiedzy o danym systemie lub uniwersum

Aby urozmaicić event, w przerwie między rozgrywkami, możesz przygotować konkursy wiedzy o systemach figurkowych lub ich uniwersach. Zabawa ta może polegać na odpowiadaniu przez wszystkich zainteresowanych na pytania zadawane przez organizatora na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy” lub drogą eliminacji poprzez krótki test wstępny, który określi dokładną liczbę osób mogących wziąć udział w konkursie. Naturalnym zwieńczeniem takiego quizu byłyby nagrody w postaci figurek, podręczników lub elementów scenerii do makiet, które nasza firma może zapewnić.

Konkurs Cosplay

Jeśli event, który planujesz rozciąga się w czasie na kilka dni, możesz zdecydować się wyznaczyć kilka godzin na konkurs cosplay. Wymogiem wzięcia w nim udziału może być dobór kostiumów, charakterystycznych dla systemów bitewnych, w realiach których rozgrywałby się twój turniej. Taki dodatek, z pewnością doda nieco kolorów twojej imprezie i zwiększy grono zainteresowanych.

Bywa czasem tak, że mimo dużych chęci, może nie starczyć nam czasu na przygotowanie odpowiednio dopracowanych przebrań, a mimo to chcielibyśmy wziąć udział w takim wydarzeniu. W tym przypadku, firma Whatevent może również zająć się organizacją kostiumów i charakteryzacji wykonanych wyłącznie przez profesjonalistów w swoim fachu. Co więcej, szczególnie w przypadku większych eventów, możemy również zapewnić scenę, wraz z odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem, gdzie cosplayerzy będą prezentować swoje kreacje.

Dobrym pomysłem jest nagrodzenie uczestników, mogących pochwalić się najbardziej dopracowanymi oraz najbardziej oryginalnymi przebraniami. Nasza firma i tutaj przychodzi ci z pomocą w kwestii doradczej oraz organizacyjnej takich nagród.

Jeśli planujesz większy event gier bitewnych i potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy jego organizacji, odezwij się do nas numer 786 222 223 lub na nasz adres mailowy kontakt@whatevent.pl. Dołożymy wszelkich starań, aby twoja impreza była długo i pozytywnie wspominana zarówno przez ciebie, jak i twoich gości!