Praga to słynna dzielnica Warszawa. Warto przekonać się co ma do zaoferowania spragnionym przyjezdnym.

Na Pragę warto wybrać się przede wszystkim ze względu na niesamowita architekturę – żywcem wyjętą w minionej epoki powojennej Warszawy, a także z powodu licznych knajpek, barów, restauracji i kawiarenek wyjętych niczym z filmów osadzonych w epoce PRL-u. Nawet obecnie prowadzone renowacje budynków starają się zachować tradycyjny praski klimat.

Zwiedzać można pieszo, tramwajem, starą taksówką, czy zabytkowym “Ogórkiem”. Jednak na trasie trzeba odwiedzić kilka obowiązkowych punktów. Najpierw na szlaku pojawia się słynna klubokawiarnia Jaś i Małgosia, gdzie możemy spróbować tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Następnie odwiedzimy Muzeum Polskiej Wódki, gdzie dowiemy się czegoś o historii naszego narodowego trunku. Tam tez czeka nas degustacja słynnej polskiej wódeczki.

Czy to już wszystko?

To dopiero początek atrakcji. Po miłym wstępie nie zwalniamy tempa. Zmierzamy do lokalu o enigmatycznej nazwie Opary Absurdu, gdzie uraczymy się śledzikiem i kieliszkiem trunku. A dalej w planie wizyta w restauracji Kameralna na degustacji Żubrówki zakąszonej ogórkiem kiszonym.

Następnie czeka nas mały objazd po najciekawszych zakątkach Pragi. Od ulicy Targowej, gdzie mieści się siedziba Totalizatora Sportowego Lotto, poprzez ulicę Ząbkowską, która jest w ostatnim czasie najmodniejszą przystanią dla młodych artystów i jednym z najmodniejszych miejsc do imprezowania, aż po szemrane zaułki Szmulek, gdzie można odnieść wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. Po drodze ciekawostki i zabawne historie będzie nam do ucha sączył lokalny przewodnik.

Z kim na Pragę?

Takie spędzenie wolnego czasu sprawdza się idealnie na wieczory panieńskie, czy kawalerskie, urodziny w większym gronie, imprezę branżową, wypad integracyjny zespołu pracowników, czy odreagowanie po całym dniu szkolenia firmowego. Po zwiedzaniu połączonym z licznymi atrakcjami wieczór można kontynuować w jednej z licznych restauracji.

Spędzenie czasu w taki sposób jest nie tylko ciekawe i przyjemne, ale pozwoli także z zapoznaniem się z historią i tradycjami tego niezwykłego miejsca na mapie Warszawy. Stanowi świetną integrację i swoiste oderwanie się od szarej rzeczywistości chociaż na te kilka godzin.