W powszechnym wyobrażeniu utarł się obraz hostessy jako ładnej i skąpo ubranej dziewczyny, niekoniecznie inteligentnej, której rolą jest głównie wyglądanie ładnie i służenie za dekorację. Jest to obraz nie tyle uproszczony, co wręcz wypaczony i szkodliwy dla wszystkich osób, które wykonują zawód hostessy czy hosta – bo i panowie pracują na tych stanowiskach. W rzeczywistości rola hosta i hostessy jest o wiele poważniejsza i bardziej wymagająca. Czym się więc oni zajmują?

 Prawdziwe wyzwania

Hostessy i hości pojawiają się w wielu różnych miejscach i odgrywają wiele ról. Często prowadzą akcje promocyjne – muszą wtedy nie tylko potrafić umiejętnie perswadować, ale i posiadać wiedzę o tym, co właściwie reklamują. Można ich spotkać podczas różnorakich targów. Również na konferencjach mają wiele zajęć: pracują na recepcji, oprowadzają gości. Bez względu na konkretne miejsce pracy, muszą wyróżniać się nie tylko odpowiednią prezencją, ale przede wszystkim profesjonalnym podejściem, wysoką kulturą osobistą i łatwością nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Bywa, że potrzebne są im także kwalifikacje takie, jak na przykład biegła znajomość języków obcych.

Gdzie są potrzebni?

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest obsada do obsługi zwiedzających, gości czy uczestników wydarzenia, zatrudniani są hostessy i hości. Wszelkie targi, festyny, akcje promocyjne, duże konferencje – potrzebni są niemalże wszędzie i na pewno każdy kiedyś miał z nimi kontakt. Oczywiście każdy organizator chce, by to ja jego evencie pracowali ci najlepsi. Jak zagwarantować sobie najbardziej kompetentny zespół hostess i hostów? Gdzie ich szukać?

Wybierz najlepszych!

Hostessy i hości, jakich zatrudnimy, będą reprezentować nas samych i naszą firmę. A ponieważ każdy uczestnik będzie miał z nimi kontakt, ich postawa wpłynie na odbiór całości wydarzenia. Nie możemy sobie zatem pozwolić na to, były to przypadkowe osoby – każda niekompetencja może zaważyć na naszym wizerunku. Potrzebujemy profesjonalistów, dlatego zamiast na własną rękę, powinniśmy wybór odpowiednich osób także powierzyć profesjonalistom. Doświadczona agencja eventowa weźmie pod uwagę wszystkie nasze wymagania i poleci najbardziej odpowiednie osoby. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność najwyższej jakości!