Majówka to czas bardzo oczekiwany przez wszystkich, ponieważ to pierwsza przed wakacjami okazja do wypoczynku w cieplejszej atmosferze i w pełni możliwość odcięcia się od codziennych zajęć firmowych. Kiedy firma jest na tyle zgrana, że chce spędzić majówkę ze sobą, warto jeden dzień odmienić i nadać mu bardziej charakterystycznego wyrazu i umożliwić rozwój nowych umiejętności.

W takim przypadku, na majówkę warto wybrać się do parku linowego, który posiadając kilka poziomów trudności i przemieszczania się po drzewach, pozwoli zmagać się uczestnikom ze swoimi słabościami, a po ich dokonaniu, powrócić do pracy z nowym przekonaniem o sile jaka drzemie w ciele i duszy.

Od czego zacząć wyjazd firmowy na majówkę do parku linowego?

Park linowy często kojarzony jest z atrakcją skierowaną dla dzieci. Niestety nie ze wszystkich miejsc mogą dzieci skorzystać, a niektóre trasy są na tyle trudne, że wymagają umiejętności tylko dorosłego człowieka. Firmowa majówka powinna rozpocząć się najpierw od atrakcji przemieszczania się po linach rozmieszczonych na drzewach, a jako finał organizację dodatkowego spędzania czasu przy ognisku lub wspólnym pikniku, na których wszyscy będą opowiadać o swojej drodze przez linowy las. W parku linowym poza samym przemieszczaniem się po siatkach, linach i przejściach, uczestnicy mogą pospacerować na kładkach tarasowych i kontemplować piękne krajobrazy, otoczenie lub skorzystać z bardziej ekstremalnych atrakcji np. zjechać na linie czy zawisnąć nad wodą, w zależności od miejsca zlokalizowania parku linowego.

Z jakich parków linowych najlepiej korzystać na wyjeździe firmowym?

Parki linowe są sobie nierówne. Część z nich jest oparta na podstawowych przejściach, a część na tyle rozbudowana, że można spędzić w nim cały dzień. Nikt tu bowiem nie pospiesza, ponieważ trzeba zmagać się z własnymi lękami, i każdy powinien przejść przez określoną trasę we własnym osobistym tempie. Jak mówią instruktorzy, na tych najtrudniejszych trasach wiele osób rezygnuje. Ale tylko parki linowe, które posiadają kilka poziomów i trudności, na wyjeździe firmowym pozwolą zmierzyć się uczestnikom ze swoimi ograniczeniami, i zobaczyć na ile są w stanie się przemóc, i czego są w stanie się podjąć, co przełoży się na dalsze ich życie. Majówka spędzona w tak aktywny sposób, zostanie zapamiętana na długo.