Szemrane interesy, zawzięcie szyte intrygi, ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości – brzmi groźnie? Nie! To doskonały pomysł na stworzenie fantastycznej imprezy dla swoich pracowników. Pozwoli wytężyć zmysły a przy okazji zaoferuje świetną zabawę do białego rana. Oczywiście impreza może rozpocząć się już wczesnym rankiem – przecież mafia pracuje nie tylko nocami.

Stroje rodem z Ojca Chrzestnego

Charakterystyczne dla tego typu imprezy są odpowiednio dobrane rekwizyty i stroje. Garnitury z charakterystycznymi guzikami i paskami, kapelusze, broń i cygara to nieodłączny element sycylijskiego, mrocznego klimatu. Panie natomiast ubiorą kolory złota, srebra, czerni i czerwieni  – sukienki i biżuteria, odpowiedni makijaż i fryzura z lat 20’ – klasyka, która zapnie atmosferę na ostatni guzik. Zaczynając jednak imprezę w ciągu dnia, możemy pozwolić sobie na mniej dopasowane stroje ze względu na zadania jakie będą czekały na uczestników zabawy. Opisane wyżej stroje, królować będą tuż po zmroku.

Zadania, którym sprostają tylko prawdziwi mafiozi

Wydawać by się mogło, że na takiej imprezie główną rozrywką będzie kasyno i gry takie jak texas holdem poker, black jack czy ruletka. To jednak zostawmy na wieczór. Karty i dym cygar nieodłącznie kojarzą nam się z mafią. Warto wtedy też skorzystać z gry wieloosobowej o wspaniale brzmiącej nazwie – Mafia. Nie będę tutaj zdradzać szczegółów – wodzirej prowadzący imprezę sam wprowadzi uczestników w tajniki gry i dopilnuje aby każdy trzymał się zasad.  Dzienne zadania będą wymagały pracy zespołowej, wyostrzenia zmysłów i wykazania się zręcznością. Rodzaje konkurencji zaproponowane przez agencje eventowe mogą być bardzo różne – chociaż idea będzie podobna – nie dać się złapać i zamknąć w więzieniu.

Sycylijskie podziemia czyli wystrój sali na wieczorną imprezę

                Sala musi być dopasowana do charakteru lat 20’. Stylowe krzesła i stoliki, przydymiona atmosfera, półmrok stworzony dzięki świecom. Słupy ogłoszeniowe z wycinkami z gazet, listy gończe uczestników imprezy, kości do gry i karty – tak rysowały się mafijne wieczory. Dla nadal spragnionych wrażeń świetnym pomysłem będzie zorganizowanie pokazu barmańskiego połączonego z degustacją wykwintnych koktajli  lub występ kabaretu z dopasowanym to stylu imprezy repertuarem. DJ również musi być przygotowany do poprowadzenia tak klimatycznej tanecznej nocy serwując gościom przeboje z tamtych złotych mafijnych czasów. Organizacja takiego eventu wcale nie musi być trudna – agencje eventowe bez problemu podejmą rękawicę i staną na wysokości zadania.