Origami to wspaniałe rozwiązanie, którego mogą się nauczyć dorośli i dzieci. Tak niewiele ozdób do origami potrzeba. Kolorowe kartki i nauka układów, dzięki którym powstają fascynujące rzeźby i przekazy, to także inspiracja do stworzenia eventowych przestrzeni niedużym kosztem, ale z finalnym efektem zapierającym dech w piersiach.

Jak wykorzystać origami na evencie?

Pierwszą myślą zastosowania origami na event jest uzupełnienie stołów i udekorowanie ich formami, które nadadzą charakterystycznego znaczenia spotkaniu. Nie każdy event ma jednak przewidziane spotkanie przy stołach, a takie spotkanie najczęściej odbywa się w formie bankietu po evencie i trwa tylko kilka godzin, więc im bardziej interesującymi formami jest zagospodarowana przestrzeń z użyciem origami w trakcie i w ciągu dnia, tym event wzbudza większe zainteresowanie. Najbardziej imponująco wyglądają wszelkie zestawienia kolorowych rzeźb origami zamontowane na nitkach przy suficie. Sufit, z którego zwisają liczne wspaniałe kolorowe origami w kształcie ptaków, żab, gwiazdek, samolotów czy motyli,  dadzą zdecydowanie większe wrażenie na odbiorcach niż specjalistyczne sprzęty czy aranżacja na wielką skalę z pomocą współczesnych produktów elektrycznych i elektronicznych. Na evencie można zamontować także przestrzenie oddzielające poszczególne obszary tematyczne w postaci ścian ażurowych wykonanych z origami wbitych na patyczki, co będzie niezwykłą ozdobą eventu. W przeciwieństwie do innych atrakcji, origami stworzone samodzielnie, dają dużo satysfakcji kiedy ich forma wzbudza zachwyt w odbiorcach. Do ich przygotowania potrzeba przede wszystkim czasu.

Jaki sposób jeszcze zastosować origami na event?

Na rynku znajduje się wiele mebli inspirowanych origami i dodatków powstałych na ich bazie. Przestań eventu warto urozmaicić zatem elementami, które są spójne ze stylem origami. Można skorzystać z origami w postaci rzeźby wykonanej z papieru lub z innych materiałów, które w formie wielkogabarytowej uzupełnią event i zostaną wykorzystane do zdjęć charakteryzujących wydarzenie. Uzupełnieniem mogą być również origami wykonane ze szkła, które są podświetlone od wewnątrz i stworzą mozaikową rzeźbę z witrażu, a także wprowadzą na event warsztaty ze składania origami, czy tworzenia produktów z drewna lub metalu o kształcie inspirowanym origami.