Pokaz Fire Show, to teatr ognia, w którym odbiorcy mogą zobaczyć tworzenie wspaniałych artystycznych układów, wzorów, a także  ekstremalnych zestawień artystycznych, które robią  spore wrażenia na odbiorcach. Aktualnie zestawieniem jest na przykład połykanie ognia czy  plucie ogniem. Inne układy są bardziej efektowne, a w przypadku ustawienia zdjęcia lub nagrania takiego rozwiązania można zobaczyć jak fascynujące obrazy powstają, dzięki układom teatralnym z zastosowaniem ognia.

Jak wprowadzić Fire Show na koncert?

Pokazy ognia na koncercie mogą wydawać się bardzo ryzykowne, ponieważ duża ilość odbiorców stojących tuż pod sceną nie pozwala wydobyć miejsca, w którym grupa artystów pokazuje układy ognia. Można jednak przystosować scenę główną do tego przedsięwzięcia. Można wykonać drugą scenę, na której pokazy będą prezentowane, pomiędzy utworami muzycznymi lub w ich trakcie. Pokazanie jak tańczy ogień na koncercie o dowolnym przekazie i stylu muzycznym, to zaprezentowanie jak fascynujące i świetlista rozwiązanie jest w stanie stworzyć człowiek za pomocą ognia. Palące się serca, okręgi, sześciany czy stworzenie anielskich skrzydeł, to tylko przykłady wykorzystania ognia do takich pokazów.  Najczęściej pokazy opierają się na minimum 5 osobach, które reprezentują poszczególne układy. Połykanie ognia czy przeskakiwanie przez niego, są zatem w tym przypadku na porządku dziennym. Wszystko jest wykonane w zgodzie z bezpieczeństwem. Wykwalifikowani prezenterzy tego widowiska, wiedzą jak w jednej chwili rozpalić i jak ugasić ogień.

Pomysł na prezentację pokazów ognia?

Kiedy koncert znajduje się w plenerze, taki pokaz jest zdecydowanie łatwiejszy i powinien właśnie na zewnątrz mieć swoje miejsce.  Podrzucanie ogniem może być bowiem na tyle wysokie, że w pomieszczeniach, sufit nie zachowa odpowiedniej odległości od bezpieczeństwa. Jest to zatem atrakcja skierowana typowo do koncertów plenerowych i innych imprez okolicznościowych, więc przy takich koncertach warto skorzystać z możliwość zaprezentowania rozwiązania pod daną muzykę. Układy mogą być przygotowane specjalnie  pod konkretne piosenki, dzięki czemu efekt będzie bardziej spektakularny.