Historia Nowego Wiśnicza jest tak bardzo ciekawa, że nie sposób odmówić sobie przyjemności wyprawy w to miejsce i na własnej skórze przekonać się o wyjątkowości tego miejsca. Z uwagi na fakt, że tamtejszy zamek kryje wspaniałą przeszłość, a legendy z nim związane nadal zadziwiają, jest to doskonałe miejsce na zorganizowanie tam imprezy integracyjnej. Nasza agencja zrobi wszystko, aby magia Nowego Wiśnicza porwała każdego uczestnika wyprawy.

Kilka słów o zamku i mieście

Piękna aura zielonych drzew, z których wyłania się białe mury z czerwonymi dachami – to właśnie wizytówka Nowego Wiśnicza. Legendy związane z tamtejszym zamkiem związane są z samą królową Boną. Z naszą agencją zwiedzanie odbędzie się w bardzo zaskakujący sposób, tak, aby wszyscy wynieśli stamtąd jak najwięcej wiedzy i oczywiście śmiechu. O Nowym Wiśniczu pierwsze zmianki pojawiły się już w XII wieku. Wiemy także, że zamek stanął tam w 1397 roku, jednakże jaki był jego pierwotny wygląd? Tego nie wie niestety nikt, gdyż zamek został dwukrotnie przebudowany. Po wielu różnych perypetiach, o których na pewno opowie nasz przewodnik, zamek szczycił się w XVII wieku bogactwem i przepychem. Do wyglądu wnętrza zamku przyczynił się słynny architekt włoski –  Maciej Trapola. Jego pomysły widoczne są również w wiśnickim klasztorze, który wraz z zamkiem tworzył imponujących rozmiarów warownię. Mimo bardzo dobrze wyposażonej obrony, zamek został przejęty i ograbiony w czasie potopu szwedzkiego. Sam znany i szanowany na świecie Trapola mieszkał na rynku, nieopodal ratusza, który również projektował. Oba te budynki przetrwały po dziś dzień.

Okolice warte poświęcenia kilku chwil

Nieopodal – w Koryznówce – podziwiać można dworek Jana Matejki. Znajdziemy tam rycinę jego autorstwa, na której widać podcieniową, drewnianą zabudowę rynku w Nowym Wiśniczu, która już dziś nie istnieje. Będąc w okolicy warto odwiedzić rezerwat Kamień – Grzyb i pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego. Piękną okolicę zawdzięczamy położeniu Nowego Wiśnicza na terenie Wiśnicko – Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Taka lokalizacja pozwala na rozegranie wielu ciekawych terenowych gier i zabaw mających na celu zintegrowanie zespołu uczestników oraz wprowadzenie elementów pozwalających na wspaniałe spędzenie czasu i naładowanie baterii na kolejne dni.