Interaktywne atrakcje na evencie to dobry sposób na zaangażowanie uczestników we wspólną aktywność. Będzie to zatem świetny pomysł na imprezę integracyjną. Jeżeli dodatkowo zależy Ci również na wzbogaceniu harmonogramu organizowanego przez siebie wydarzenia o akcent o charakterze kulturalnym, interaktywny pokaz teatralny może być dobrym wyborem.

Co to jest spektakl interaktywny?

Spektakl interaktywny to taki typ przedstawienia, który umożliwia publiczności aktywne uczestnictwo w nim. Jej reakcje i podejmowane przez nią decyzje oddziałują na dalsze losy bohaterów i mają bezpośredni wpływ na rozwój i kierunek akcji. To właśnie kontrola nad przebiegiem wydarzeń sprzyja atrakcyjności tego rodzaju spektaklu. Z tego względu ma on charakter improwizowany, ponieważ nie posiada z góry ustalonej fabuły, a jego przebieg prawdopodobnie będzie znacznie różnił się za każdym razem, gdy będzie wystawiany przed inną publicznością. Kolejną cechą interaktywnego widowiska jest fakt, że w bardzo dynamiczny sposób może on balansować między komedią a dramatem. Paradoksalnie jednak, kluczowym aspektem udanego spektaklu jest dobre przygotowanie uwzględniające możliwość rozegrania różnych scenariuszy, by zapewnić płynność przedstawienia.

Pokaz teatralny z Whatevent

Organizacja interaktywnego pokazu teatralnego wymaga wykonania kilku niezwykle ważnych zadań. Pierwszy z nich to określenie tematu takiego pokazu, a więc motywu, wokół którego ma się toczyć fabuła, np. śledztwo detektywistyczne, podróż w czasie, wyprawa kosmiczna, katastrofa na bezludnej wyspie czy małżeńskie perypetie. Po wybraniu tematyki spektaklu należałoby zająć się przygotowaniem tematycznej scenografii, kostiumów oraz niezbędnych rekwizytów. Dalsze kroki leżą już w kwestii aktorów, którzy w miarę rozwoju akcji powinni angażować publiczność, dając im prawo do decydowania o ich dalszych perypetiach poprzez zadawanie pytań odnośnie tego, jak się zachować lub co w danym momencie powinno się wydarzyć. Taka forma interakcji i możliwość aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu wyzwala kreatywność i z całą pewnością przyniesie uczestnikom eventu dużo radości i satysfakcji.

Pokaz teatralny to tylko jedna z możliwości aktywności rozrywkowych, a naszą agencję charakteryzuje to, że te możliwości są nieograniczone. Jeżeli więc wpadła Ci w oko któraś z naszych propozycji lub chciałbyś podsunąć nam własną – nie zwlekaj. Zdobyte przez nas doświadczenie pozwala na stworzenie unikatowego show.