Czym jest decoupage?

            Decoupage, zapisywany czasem z polska jako dekupaż, to technika zdobienia przedmiotów. Choć nazwa pochodzi z języka francuskiego, metoda ta przyszła do Europy z Syberii za pośrednictwem Chin, gdzie wykorzystywano ją do zdobienia lampionów. Dekupaż polega na naniesieniu wzoru czy obrazka wyciętego z papieru lub serwetki na spreparowaną powierzchnię i pokrycie go tyloma warstwami lakieru, by wydawał się namalowany i nie był wyczuwalny w dotyku. Najczęściej praktykuje się decoupage na powierzchniach drewnianych, ale przedmioty z metalu, szkła czy ceramiki także doskonale się nadają i można je upiększyć tą techniką.

Warsztaty artystyczne

            Wszelkiego rodzaju warsztaty manualne i plastyczne zawsze cieszą się zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Są to spokojne, ale i absorbujące atrakcje. Nie inaczej jest w przypadku decoupage’u. Technika jest stosunkowo prosta, jednak możliwość nauki pod okiem kogoś doświadczonego i stworzenie czegoś w ramach nauki i zabawy jest zawsze cenna. Choć decoupage kojarzy się raczej z kobiecym zajęciem, warsztaty są skierowane do wszystkich bez względu na wiek i płeć. Zarówno panie, jak i panowie, a także starsze dzieci na pewno odnajdą w sobie artystycznego ducha!

Przyjemne i pożyteczne!

            Ogromną zaletą dekupażu jest jego strona praktyczna. Wyniesione z warsztatów umiejętności i wiedzę uczestnicy będą mogli wykorzystać w swoim życiu codziennym, by upiększyć swoje otoczenie, swoje mieszkania, a nawet stworzyć unikalne prezenty dla swoich bliskich. Techniką decoupage można ozdobić niemal wszystko – puzderka, meble, misy, a nawet stworzyć niepowtarzalną biżuterię. Warsztaty decoupage będą nie tylko przyjemnie spędzonym czasem w gronie znajomych czy najbliższych, ale także nauką pożytecznej umiejętności, która może przerodzić się w nowe hobby!

Prosta organizacja!

Jako atrakcja warsztaty decoupage nie wymagają wiele wysiłku w organizacji. Potrzebne będzie trochę miejsca i materiały do pracy – lakiery, ozdobne serwetki, przedmioty, na które będą naniesione wzory. Wszystko to jest łatwo dostępne. Stanowisko zmieści się w niemalże każdym pomieszczeniu. Pamiętajmy jeszcze, by nad tworzeniem czuwał ktoś kompetentny, kto może służyć radą i pomocą. I to wszystko! Tak niewiele potrzeba, a uczestnicy na pewno podziękują za wspaniale spędzony czas!